2002

KATARZYNA I ANDRZEJ MAZURKIEWICZOWIE

Uczestnicy
Ogólnopolskich Spotkań Podróżników w roku 2002


mazurkiewicz Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Globtroterzy i pasjonaci fotografii podróżniczej, od 13 lat intensywnie podróżują po Azji. Chętnie wracają w te same miejsca starając się je wszechstronnie poznać. Ulubione miejsca to indyjska część Himalajów, Syberia (szczególnie Jakucja) i Mongolia. Ważną częścią ich podróży są trekkingi - kilkutygodniowe wędrówki po często trudno dostępnych górach. Najbardziej eksploracyjny charakter miały trekkingi w Jakucji, w której podczas czterech wypraw spędzili ponad 8 miesięcy. Wędrowali tam m.in. po Górach Czerskiego i górach Suntar Chajata, dokonując przy okazji pierwszych polskich wejść na najwyższe szczyty tych łańcuchów górskich. Prawie 2 lata spędzili w Himalajach indyjskich. Tam najchętniej penetrowali rejony tybetańskiego pogranicza, gdzie przecierali szlaki w świeżo otwartych dla cudzoziemców rejonach.

Plonem ich podróży są profesjonalne pokazy slajdów prezentowane w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Dużą wagę przywiązują do jakości zdjęć i komentarza oraz do kompozycji pokazu. W swoich pokazach slajdów stosują technikę diaporamy i wzbogacają je muzyką etniczną i instrumentalną.

Wspólnie z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie organizują cykl pokazów slajdów pt. "Podróżnicze pasje". Są autorami dwóch wystaw fotograficznych "Syberyjskie wędrówki - Jakucja" (1999r.) i "Czas zamknięty w przestrzeni - Indyjski Tybet"(2000r) prezentowanych w Muzeum Ziemi PAN.

W grudniu 2001 zorganizowali I Festiwal Slajdów Podróżniczych - Terra który ma charakter przeglądu profesjonalnie przygotowanych pokazów slajdów.

Od 1994 roku prowadzą Agencję Podróżniczą "Terra Incognita" organizując pokazy slajdów oraz wyprawy trekkingowe w góry Azji.