Aktualności

Kolosalne Studio – Dawid Andres

Dawid Andres. Źródło: zrzut ekranu rozmowy video

Dawid Andres. Źródło: zrzut ekranu rozmowy video

Laureat Kolosa w kategorii „Wyczyn roku”, członek Rady Kolosów, chyba najsłynniejszy na świecie kierowca ciężarówki. Dawid Andres był pierwszym gościem Kolosalnego Studia podczas 25. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy, które odbyły się w dniach 24-26 marca 2023 roku w Polsat Plus Arena Gdynia.Aby wziąć udział w jubileuszowej, 25. edycji Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Dawid Andres musiał przebyć tysiące kilometrów. Od lat mieszka bowiem w Stanach Zjednoczonych. Jednak szalenie długie dystanse to jego chleb powszedni.

- Musiałem przelecieć praktycznie całą Amerykę Północną, Atlantyk i później dojechałem do Londynu, gdzie siedziałem chyba 7 godzin. Wszystko razem, cała podróż trwała jakieś 20 – 25 godzin, żeby tutaj dotrzeć, specjalnie na Kolosy! - mówi Andres.

- Ale twoja praca wiąże się z pokonywaniem tysięcy kilometrów i dzięki temu, że tak pracujesz, poznajesz świat.

- Dokładnie. Jestem listonoszem – śmieje się podróżnik. - Ja jestem kierowcą ciężarówki i pokonuję mnóstwo kilometrów. Jak jadę na przykład do Seattle z Chicago, to pokonuję 2200 mil. Nie wiem, ale sześć, siedem tysięcy kilometrów robię tygodniowo – dodaje najsłynniejszy chyba kierowca ciężarówki świata, który za kółkiem osiemnastokołowca przemierza drogi wszystkich kontynentów.

Dawid Andres, laureat Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” za spłynięcie w 2015 roku wraz z bratem Hubertem Kisińskim Amazonki na rowerach wodnych własnej konstrukcji z napędem wykonanym z przerobionych szlifierek. Zasiada w Radzie Kolosów, doradzając Kapitule Kolosów, która przyznaje prestiżowe nagrody Kolosy. Od lat pracuje jako kierowca ciężarówki w Stanach Zjednoczonych, ale potężnym truckiem podróżuje po wszystkich kontynentach, pokazując świat w licznych programach telewizyjnych.

Zapraszamy na retransmisję rozmowy z Dawidem Andresem, którą prowadzi Przemek Kozłowski z redakcji portalu gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 31.03.2023 09:50
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.04.2023 10:10
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona