Społeczeństwo

Centrum Aktywności Seniora zachęca do udziału w ankiecie

fot. pixabay

fot. pixabay

10.06.2022 r.

Centrum Aktywności Seniora zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału anonimowej ankiecie. – Informacje od seniorek i seniorów pomogą nam usprawnić naszą działalność – zachęca Bożena Zglińska, dyrektor CAS.Centrum Aktywności Seniora w Gdyni to miejsce, w którym osoby w wieku senioralnym mogą znaleźć szeroką ofertę zajęć i aktywności. Aby jeszcze dostosować ją do potrzeb osób odwiedzających prowadzone przez miasto Kluby Seniora, CAS zachęca do wypełnienia anonimowej ankiety.

– Chcielibyśmy tworzyć działania odpowiadające aktualnym potrzebom seniorek i seniorów, dlatego pytamy o zdanie samych zainteresowanych – wyjaśnia Bożena Zglińska. – To dla nas bardzo ważny temat, potrzebujemy więc głosów różnych grup, korzystających z naszej oferty: studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestników zajęć pozauniwersyteckich, klubowiczów, ale także osób niezwiązanych z CAS-em. Dzięki ich opinii być może będziemy w stanie zagwarantować im w przyszłości atrakcyjne dla nich aktywności.

Jak podkreśla dyrektor Centrum Aktywności Seniora, cały zespół pracowników i wolontariuszy stara się tworzyć elastyczny i dostosowany do zmiennych potrzeb seniorów program zajęć, aby mogli oni bez przeszkód uczestniczyć w planowanych atrakcjach.

– Niedługo czas wakacji, ale dla nas nie będzie to czas odpoczynku, a wytężonej pracy przed sezonem jesienno-zimowym. Chcemy sprostać wszystkim stawianym nam przez seniorów oczekiwaniom, a czasem to wcale niełatwe – uśmiecha się nasza rozmówczyni.

Ankieta dotyczy działalności z zakresu wykładów, zajęć ruchowych, spotkań towarzyskich czy wycieczek organizowanych przez Centrum Aktywności Seniora. Kwestionariusz składa się z pięciu pytań. Można go wypełnić zarówno poprzez stronę internetową LINK, jak i stacjonarnie. Ankiety w wersji papierowej są dostępne w siedzibie Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 maja 27 w Gdyni oraz w prowadzonych przez CAS Klubach Seniora.