Społeczeństwo

Co byś zrobił pierwszego dnia swojej prezydentury?

Uczniowie z III B Szkoły Podstawowej nr 31 z Gdyni u prezydenta Wojciecha Szczurka // fot. Michał Kowalski

Uczniowie z III B Szkoły Podstawowej nr 31 z Gdyni u prezydenta Wojciecha Szczurka // fot. Michał Kowalski

Niezwykłych gości podejmował dziś prezydent Wojciech Szczurek. Spotkał się z uczniami klasy trzeciej szkoły podstawowej. Odpowiadał na pytania, które dotyczyły nowych inwestycji w mieście. Wysłuchał też jakie pomysły na to by Gdynia była jeszcze piękniejsza mają 9-latkowie.
 
- Kto chciałby zostać Prezydentem Gdyni? – zadał dzieciom pytanie Wojciech Szczurek, po czym zobaczył w sali las rąk. Uczniowie zaczęli opowiadać prezydentowi co by zrobili pierwszego dnia po objęciu tej funkcji. Propozycji były dziesiątki i to mocno zróżnicowane.
 
- Wybudowałabym wielki plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i wielką zjeżdżalnią – mówiła jedna z uczennic. Kolejni chcieli nowego ogrodu botanicznego, planetarium i parku z ułożonym z kwiatów napisem „Gdynia moje miasto”.
 
Prezydent opowiedział o powstających nowych placach zabaw, powstającym parku przy al. Marsz. Piłsudskiego, w którym znajdzie się dużo kwiatów, w tym możliwe że kwietny napis, a także o dwóch funkcjonujących w Gdyni planetariach – tym w okolicach Gdyńskiej Mariny przy Akademii Morskiej i tym w Akademii Marynarki Wojennej na Oksywiu. Zaprosił również dzieci do ogrodu botanicznego w Marszewie.
 
- Przy ulicy Marszewskiej w Gdyni znajduje się wspaniały ogród botaniczny. Jest on mało znany, a warto się do niego wybrać. To świetna możliwość poznania lokalnej przyrody – mówił do dziewięciolatków prezydent Wojciech Szczurek.
 
Dzieci pytały również o stok narciarski, Aquapark, a także wybiegi dla… królików.
 
- Mamy świetne miejsce na stok narciarski – mówił prezydent. – Obserwujemy warunki pogodowe i co roku liczymy ile dni można by na takim stoku jeździć. Nasz klimat nie jest najbardziej sprzyjający takim atrakcjom. U nas zawsze zimą jest cieplej niż w górach. Nie mówimy jednak „nie” i jak pojawią się odpowiednie możliwości chętnie taki stok otworzymy. Wykonaliśmy analizę  powstania aquaparku w Gdyni. Takie obiekty są bardzo drogie, a dwa znajdują się bardzo blisko Gdyni, w Sopocie i Redzie. W naszym mieście wybudujemy bardzo duży basen, w którym będą znajdować się elementy aquaparku. Basenu olimpijskiego nie ma w okolicy, pierwszy będzie właśnie w Gdyni – podkreślił Wojciech Szczurek.
 
Wszystkie swoje propozycje dzieci spisały na kartkach i wręczyły prezydentowi. – Często właśnie z takich propozycji powstają nowe pomysły na to, aby nasze miasto było jeszcze bardziej przyjazne. Wszystkie pomysły przejrzymy i przeanalizujemy – zadeklarował.
 
Uczniowie odwiedzili również Andrzeja Bienia, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni, który opowiedział im o tym jak funkcjonuje samorząd i odpowiedział na szereg pytań związanych z pracą radnych miasta.
 
Trzecioklasiści są uczniami Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowej (ul. Chylońska 227)

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 16.03.2018 14:20
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.03.2018 15:15
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona