Społeczeństwo

Czwartek i sobota z Budżetem Obywatelskim

BO 2020: trwa etap przyjmowania projektów dzielnicowych i zapisów na warsztaty projektów miejskich

BO 2020: trwa etap przyjmowania projektów dzielnicowych i zapisów na warsztaty projektów miejskich

Dwa najbliższe czwartkowe popołudnia: 13 i 20 lutego warto spędzić z Budżetem Obywatelskim. W Laboratorium Innowacji Społecznych, podczas konsultacyjnych spotkań „Budżet Wieczorową Porą”, będzie można zasięgnąć porady i uzyskać pomoc w przygotowaniu swojego projektu dzielnicowego do BO. W sobotę, 15 lutego, zapraszamy na Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego.
 
Projekty dzielnicowe do Budżetu Obywatelskiego 2020 można składać jeszcze do 24 lutego. Mogą dotyczyć inwestycji, ale też organizacji wydarzeń. Mogą też być małe – o wartości do 10 tys. zł – oraz duże, o wartości przekraczającej tę kwotę. Tym, co dla nich wspólne jest fakt, że muszą zostać opisane na specjalnym formularzu, projekty inwestycyjne zaznaczone na mapie, oraz poparte podpisami mieszkańców dzielnicy, w której projekt miałby być zrealizowany.

Każda osoba, która ma pomysł na zmiany w swojej dzielnicy, ale obawia się formalności związanych ze złożeniem projektu do BO, powinna wziąć udział w jednym ze spotkań konsultacyjnych pod hasłem „Budżet Wieczorową Porą”.



W czwartki 13 i 20 lutego czekamy na każdego, kto chce porozmawiać o BO, zasięgnąć porady w sprawie złożenia projektu czy potrzebuje pomocy w wypełnieniu dokumentów. Z myślą o tych, którzy czasem wolnym dysponują jedynie popołudniami, będziemy dyżurować w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31 do godz. 20 – zaprasza Marta Wieczorek z Działu Diagnoz i Partycypacji Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. – Podobne spotkania organizowaliśmy w ubiegłym roku. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie.

W tym tygodniu będzie jeszcze jedna okazja do bliskiego spotkania z Budżetem Obywatelskim 2020. W sobotę, 15 lutego, odbędzie się Maraton Pisania Projektów - z udziałem urzędników zaangażowanych w BO. Będą doradzać w zakresie konkretnych rozwiązań, sprawdzać możliwości realizacji projektu, pomagać w wycenach. Na autorki i autorów czekać będą w godz. 10.00-16.00 w UrbanLab, przy al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (wejście od ul. Stryjskiej).

Do 24 lutego można też zapisywać się do udziału w warsztatach, podczas których zostaną wypracowane projekty miejskie - dotyczące obszaru większego niż jedna dzielnica (czasami dosłownie całego miasta), odpowiadające na potrzeby większej liczby mieszkańców. Koszt jednego projektu miejskiego nie może przekroczyć 1 mln zł.
 
Warsztaty zaplanowano 29 lutego, 21 marca i 18 kwietnia w godzinach 10:00-16:00. By wziąć w nich udział, należy zgłosić się poprzez stronę www.badanialis.pl/warsztatybo2020. Zapisy przyjmowane są od 27 stycznia do 24 lutego. W warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 mieszkańców. Jeżeli chętnych będzie więcej niż miejsc, uczestnicy zostaną wylosowani tak, by zróżnicować grupę pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Osoby niezapisane nie będą mogły uczestniczyć w pracach grup warsztatowych, a te które się zapiszą zobowiązują się do uczestnictwa we wszystkich trzech spotkaniach
 
Szczegółowe informacje mogące pomóc w pisaniu projektów znajdują się również na stronie www.bo.gdynia.pl . Osoby piszące projekt znajdą tam m.in. cennik projektów, instrukcję do portalu mapowego, kontakty do poszczególnych jednostek miejskich czy potrzebne dokumenty.
Ze wszystkimi pytaniami i wątpliwościami, które pojawią się podczas przygotowywania wniosku, mieszkańcy i mieszkanki mogą zwracać się też do pracowników Laboratorium Innowacji Społecznych, którzy koordynują BO oraz urzędników z wydziałów UM i jednostek miejskich zaangażowanych w sprawdzanie i realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego.
 
Wszystkie informacje na temat gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 są dostępne na stronie bo.gdynia.pl. Można też dzwonić pod nr. tel. 58 727 39 10 lub pisać na adres bo@gdynia.pl

  • ikonaOpublikowano: 12.02.2020 15:15
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.02.2020 15:42
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona