Społeczeństwo

Festiwal, który łączy pokolenia

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej ─ Ojce i Dziatki potrwa w Gdyni od 14 do 17 lipca // mat. prasowe

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej ─ Ojce i Dziatki potrwa w Gdyni od 14 do 17 lipca // mat. prasowe

Już od czwartku w naszym mieście zagości Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej ─ Ojce i Dziatki. W programie tegorocznego wydarzenia znajdziemy kreatywne warsztaty, spotkania i niespodzianki dla małych oraz dużych. W akcję promowania czytelnictwa po raz kolejny włączyły się miejscowe instytucje m.in. Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Oprócz tego organizatorzy zapowiadają mnóstwo inspirujących spotkań podczas Pleneru Literackiego.

 
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki odbędzie się w Gdyni od 14 do 17 lipca. Warsztaty i spotkania zaplanowano w różnych lokalizacjach miasta m.in. w Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej oraz podczas Pleneru Literackiego. Lekarzy Ostrego Dyżuru Literackiego spotkamy też w Cafe Księgarni Vademecum przy ul. Świętojańskiej 5-7.
 
Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w tym roku? M.in. tradycyjny Ostry Dyżur Literacki w Cafe Księgarni Vademecum i Muzeum Emigracji, gra terenowa z udziałem Katarzyny Ryrych – autorki serii „Tuba i Patefon”, warsztaty z elementami jogi dookoła książki „Zula i sprytna mucha”, „Gdyńscy milusińscy”, czyli impreza dedykowana zwierzakom zamieszkującym nasze miasto, zabawy literacko-muzyczne z Katarzyną Huzar-Czub oraz pokaz animowanych filmów krótkometrażowych.

A to tylko część atrakcji, która czeka na najmłodszych podczas tegorocznego festiwalu. Dlatego warto sprawdzić szczegółowy program wydarzenia, który znajduje się na stronie organizatora.
 
Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Rezerwacja miejsc jest dostępna na stronie festiwalu
 

Kilka słów o festiwalu


Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej to wydarzenie międzypokoleniowe, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija miłość do literatury. Książki mają burzyć mury generacyjne i łączyć, stać się pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu.
 
To święto partnerskie, bo organizatorzy stworzyli ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów, odważne parcie do przodu to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie odbywa się festiwal.
 
Miasta partnerskie to także odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy dysponują czasem dla wnuków, ale mogą mieć kłopot z przemieszczeniem się do większych aglomeracji.
 
– Cieszymy się, gdy miasto, instytucja, księgarnia lub wydawca chcą do nas dołączyć. Festiwal jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i produkcyjnym naszych niezawodnych wieloletnich partnerów. To, że możemy pracować razem, jest dla ogromną wartością – informują na swojej stronie organizatorzy imprezy.

  • ikonaOpublikowano: 13.07.2022 08:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.07.2022 08:31
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona