Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Społeczeństwo

Gdyńskie plaże dla czworonogów

Psia plaża w Orłowie // fot. Małgorzata Omachel-Kwidzińska

Psia plaża w Orłowie // fot. Małgorzata Omachel-Kwidzińska

09.05.2022 r.

Od 1 maja do 30 września w Gdyni obowiązuje zakaz wprowadzania psów na plaże. Gdzie w takim razie w sezonie możemy wybrać się z naszym czworonogiem, aby ten mógł pobiegać po piasku? Na plażę dla psów. W Gdyni znajdziemy dwa takie miejsca: w Orłowie i na Oksywiu.

 
Coraz cieplejsze dni skłaniają do częstszego przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Na spacery nad morzem bardzo chętnie zabieramy ze sobą naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy jednak, że od 1 maja do 30 września w Gdyni z psem możemy wchodzić na dwie plaże: w Orłowie i na Oksywiu. Oba miejsca oznaczone są specjalnymi tabliczkami, których nie sposób nie zauważyć.

– Gdynia zawsze dbała o zwierzęta, stąd też pojawiły się dwie plaże dla naszych czworonogów. To doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku z psem i zabawy. Oczywiście przypominamy, że zgodnie z zasadami, które obowiązują na tych plażach – po swoim psie należy posprzątać – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Plaże dla czworonogów


Pierwsza plaża, na którą możemy wybrać się z psem, znajduje się w Orłowie, pomiędzy wejściem nr 18 a 19. To oznakowany stumetrowy odcinek, po którym nasze zwierzaki mogą biegać do woli.

Do psiej plaży prowadzi ścieżka spacerowa przez park Kolibki. A to właśnie tam, przy al. Witolda Kukowskiego, niedaleko wejścia na kąpielisko, mieści się ogrodzony wybieg dla psów, gdzie można z nimi poćwiczyć i sprawdzić ich refleks.

Druga gdyńska psia plaża znajduje się na Oksywiu w okolicach wejścia nr 4. Tutaj również na stumetrowym odcinku bez obaw można pobawić się z pupilem.

Na obu plażach obowiązuje używanie kagańca i smyczy. Poza tym zawsze należy sprzątać po swoim czworonogu. Oszczędzamy w ten sposób „przykrych niespodzianek” innym spacerowiczom i plażowiczom.

Przypominamy, że za wchodzenie z psem lub innym zwierzęciem w sezonie na plaże, które nie są do tego wyznaczone, możemy dostać od Straży Miejskiej pouczenie, a nawet mandat do 500 zł.
 
A ten, kto jeszcze nie ma psa, a chciałby zyskać wiernego przyjaciela i spacerować w towarzystwie, zawsze może zgłosić się do OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni i odpowiedzialnie czworonoga adoptować.