Społeczeństwo

Jak spędzić ferie #wGdyni?

Propozycje na ferie // fot. (od lewej u góry): CN Experyment, Gdyńskie Centrum Filmowe i Muzeum Miasta Gdyni

Propozycje na ferie // fot. (od lewej u góry): CN Experyment, Gdyńskie Centrum Filmowe i Muzeum Miasta Gdyni

W tym roku w województwie pomorskim ferie będą trwały od 16 do 29 stycznia. Jak aktywnie i ciekawie spędzić ten czas, nie wyjeżdżając z miasta? Przedstawiamy propozycje, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom naukowych eksperymentów, jak również dobrego kina i literatury. 


Akcja Zima ze wsparciem UNICEF

Akcja Zima 2023

Do Akcji Zima, czyli corocznych zajęć feryjnych dla najmłodszych mieszkańców, zgłosiło się 31 szkół. Szacunkowo z zimowej opieki skorzysta ponad 2 600 gdyńskich uczniów. Na ten cel UNICEF przekazał prawie 1,9 mln zł.

W ubiegłym roku, w ostatnim dniu ferii, wybuchła wojna w Ukrainie. Szkoły gorączkowo poszukiwały informacji o swoich uczniach, którzy wolny czas postanowili spędzić w swoim rodzinnym kraju – Ukrainie. Wtedy w gdyńskich placówkach uczyło się około 450 osób pochodzenia ukraińskiego. Od tamtego czasu społeczność ukraińska w naszych szkołach zwiększyła się radykalnie. Obecnie to ponad 2 300 uczniów. To właśnie dla nich oraz ich kolegów z Polski i innych krajów wparcie przekazał UNICEF. To dzięki tym środkom w 31 szkołach w całej Gdyni odbędą się feryjne zajęcia – dla wszystkich dzieci. Ma wziąć w nich udział ponad 2 600 uczniów naszych szkół, a koszt przeprowadzenia zajęć to blisko 1,9 mln zł.


– W tym roku mamy szeroką ofertę zajęć podczas ferii, a to dzięki współpracy i dofinansowaniu z UNICEF. Na Akcję Zima przeznaczyliśmy blisko 2 mln zł dla około 2 tys. mieszkańców. Zarówno dla tych, którzy przyjechali, uciekając przed wojną na Ukrainie, ale także dla gdynian. Planujemy szereg działań. To są zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, wyjścia do rożnego rodzaju placówek. Ważne jest to, że są one realizowane niemalże we wszystkich szkołach podstawowych w Gdyni. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze szkołami, ponieważ rekrutacja jeszcze trwa – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Szkoły przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Podczas ferii nie zabraknie kreatywnych zajęć – plastyczno-technicznych, artystycznych takich jak warsztaty umuzykalniające czy teatralne, zajęć sportowo-rekreacyjnych, czyli zabaw na świeżym powietrzu, gier terenowych, zabaw i aktywności sensorycznych.

– W ramach akcji zaplanowano bardzo dużo ciekawych zajęć. Wśród aktywności możemy znaleźć wyjścia do takich miejsc jak Muzeum Emigracji, ale i np. Air Space, czyli dmuchanego placu zabaw czy do Grodziska w Sopocie. W jednej ze szkół ma pojawić się mobilne planetarium, a w innej warsztaty mydlarskie. Mamy nadzieję, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie w ofercie naszych placówek – doadje Dorota Skulska-Wittbrodt, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12, która koordynuje Akcję Zima 2023 przy wsparciu Wydziału Projektów Rozwojowych.

Podczas ferii nie zabraknie aktywności dotyczących bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu i uważności na drogach. Ciekawi świata i nowych umiejętności z pewnością świetnie będą bawić się podczas warsztatów archeologicznych, warsztatów Lego, kulinarnych, rozwijających kompetencje językowe czy projektowania i szycia. Nie zabraknie też ciekawych wyjść do kina, teatru, Muzeum Motoryzacji, a także zajęć w Centrum Nauki Experyment.

Rekrutacja na bezpłatne ferie wciąż trwa. Każda szkoła sama planuje swój rozkład zajęć, dlatego warto sprawdzić w danej placówce, czego dzieci mogą się spodziewać podczas zimowiska.

W Akcji Zima biorą udział następujące gdyńskie szkoły: SP nr 6, SP nr 8, SP nr 10, SP nr 11, SP nr 12, SP nr 13, SP nr 16, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 23, SP nr 26, SP nr 28 (ZSP6), SP nr 29, SP nr 31, SP nr 33, SP nr 34, SP nr 37, SP nr 39, SP nr 42 (ZSP2), SP nr 43, SP nr 44, SP nr 45, SP nr 46, SP nr 47, SP nr 48, SP nr 51, SP nr 52, Zespół Szkół Specjalnych nr 17 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.

Akcja zima 2023

Długie Ferie w Experymencie


Centrum Nauki Experyment podczas ferii zaprasza na interaktywne wystawy. W programie czekają warsztaty rodzinne w wyjątkowym, teleturniejowym formacie, wypełnione doświadczeniami z efektem wow. Uczestnicy przekonają się, jak wygląda odkrywanie z perspektywy dzieci i ile frajdy oraz satysfakcji dają wspólnie przeprowadzone doświadczenia.

Od 14 stycznia do 26 lutego CN Experyment zaprasza do siebie codziennie w godz. 09.00-17.00. Warsztaty będą organizowane w dwóch odsłonach – dla rodzin z dziećmi w wieku 3+ oraz 6+.

Codziennie będzie można również wziąć udział w zwiedzaniu z edukatorem, a w piątki po godz. 15.00 korzystać z oferty Happy Hours z biletami za 10 zł.

Warsztaty rodzinne

To rodzinny quiz, w którym za każdy poprawnie wykonany eksperyment otrzyma się punkt albo zimowy atrybut – klejnot, które przybliżą do wygrane.

Wspólne eksperymenty to świetna zabawa, która uczy, zaskakuje i rozwija nowe umiejętności. Rodzicie przekonają się, że ich dzieci posiadają wrodzoną i naturalną ciekawość do odkrywania świata, a dorośli będą się świetnie bawić, pomagając maluchom w przygotowanych naukowych wyzwaniach.

Podczas śnieżnego turnieju wiedzy uczestnicy m.in.:

 • będą wykonywać zadania z użyciem szkła laboratoryjnego i przygotowanych odczynników;
 • stworzą śnieg w laboratoryjnych warunkach i sprawdzą, czy może świecić w świetle UV;
 • przeprowadzą doświadczenia z użyciem ciekłego azotu;
 • wykonają eksperymenty z użyciem substancji o różnych gęstościach i właściwościach;
 • zrobią zaskakujące kolorystyczne doświadczenia.


Śnieżny turniej wiedzy 3+

Terminy:
 • 14-29.01 oraz 4-5.02, 11-12.02, 18-19.02, 25-26.02 o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Czas trwania warsztatów to około 45 minut.
Bilety w cenie: 20 zł za osobę wstęp na warsztaty i 15 zł za osobę wstęp na wystawy (bilet łączony na warsztaty + wystawy upoważnia do uczestnictwa w warsztatach oraz zwiedzania wystaw przed lub po zakończeniu zajęć).


Śnieżny turniej wiedzy 6+

Terminy:
 • 14-29.01 oraz 4-5.02, 11-12.02, 18-19.02, 25-26.02 o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Czas trwania: około 60 minut.
Bilety w cenie: 20 zł za osobę wstęp na warsztaty i 15 zł za osobę wstęp na wystawy (bilet łączony na warsztaty + wystawy upoważnia do uczestnictwa w warsztatach oraz zwiedzania wystaw przed lub po zakończeniu zajęć).

Więcej informacji znajduje się na stronie CN Experyment.


Ferie z Biblioteką Gdynia


Bibliotek Gdynia w kilku swoich filiach organizuje dwutygodniowe cykle składające się ze spotkań i zajęć dla dzieci oraz młodzieży. Co znajdziemy w ofercie i gdzie można z niej skorzystać?

Biblioteka Chylonia zaprasza dzieci od 7 do 12 lat na wspólne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi.

W Bibliotece Wzgórze z serii warsztatów kreatywnych i edukacyjnych będą mogły skorzystać zarówno dzieci polsko, jak i ukraińsko oraz rosyjskojęzyczne. W programie przewidziano m.in. warsztaty o kosmosie, tworzenia makatek i rozmowy o grach podwórkowych z całego świata.

W Bibliotece Obłuże odbędzie się cykl spotkań literacko-plastycznych dla dzieci od 7 roku życia. Uczestnicy wykonają m.in. maski karnawałowe, ekopuzzle czy sowę Hedwigę z Harry'ego Pottera.

W Bibliotece z Pasją, w ramach cyklu „Ferie bez dramy” dla młodzieży powyżej 12 roku życia, znajdzie się coś dla miłośników kultur japońskiej i koreańskiej, dla tych, którzy chodzą na konwenty oraz fanów Wednesday Addams i filmów Tima Burtona.

Spektakle teatralne:

 • „Niedźwiedź strażnik lasu”24 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Obłuże,
 • „Renifer Niko ratuje zimę”26 stycznia o godz. 13.00 w Bibliotece Mały Kack,
 • „O rycerzu co księżniczkę ratował”26 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Grabówek.

Warsztaty kreatywne:

 • Bałwankowe warsztaty – 17 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia,
 • Warsztaty DIY dla dzieci i rodziców – 19 stycznia o godz. 16.00 w Bibliotece Śródmieście,
 • Alfabet w kulturze – 19 stycznia o godz. 16.00 w Bibliotece Oksywie,
 • Warsztaty makramy – 23 stycznia o godz. 15.30 w Bibliotece Chylonia.

Wymienione warsztaty będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

Coś dla młodych umysłów ścisłych:

 • Robotyka dla Juniora — zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO – 16 i 23 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Obłuże,
 • Warsztaty z kodowania dla dzieci od 6 roku życia20 i 25 stycznia o godz. 10.00 w Bibliotece Cisowa,
 • Warsztaty z kodowania dla dzieci w wieku 5-12 lat26 stycznia 16.00 o godz. 16:00 w Bibliotece Śródmieście.

Dla miłośników Kubusia Puchatka i graczy:

 • Dzień Kubusia Puchatka — quiz – 18 stycznia w godz. 12.00-16.00 w Bibliotece Grabówek,
 • Let's play! – rozgrywki gier planszowych w językach polskim, rosyjskim i ukraińskim – 16 stycznia o godz. 16.30 w Bibliotece Śródmieście.

Więcej informacji znajduje się na stronie Biblioteki Gdynia.

Ferie w Przystaniach i Wymiennikowni


Planszówki, warsztaty rękodzielnicze, pokazy iluzjonisty, dzień pizzy, sąsiedzki spacer czy malarstwo i rysunek. Te oraz wiele innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież w Wymiennikowi, Domach i Sali Sąsiedzkiej w Przystaniach. I chociaż dzieje się dużo, to z pewnością nie zabraknie miejsca na realizację własnych pomysłów, które stale mogą zgłaszać mieszkańcy.

W styczniu będzie można m.in. wziąć udział:

 • w spacerze sąsiedzkim „Pustki Mniej Znane” (21.01, w godz. 10.00-13.00, Przystań Chabrowa 43),
 • w planszówkach po sąsiedzku (wtorki w godz. 18.00-19.45 w Przystani Lipowa 15),
 • w pokazach magicznych sztuczek (31.01, w godz. 18.00-19.00, Przystań Śmidowicza 49) lub muppet show dla młodzieży (czwartki w godz. 15.30-17.30 w Przystani Śmidowicza 49),
 • w warsztatach tworzenia masek karnawałowych (16.01 w godz. 17.00-18.30 w Przystani Opata Hackiego 33).

19 stycznia w Przystani Chylońska 237 odbędzie się także kolejna odsłona akcji „Szyjemy dla Ciapkowa”, podczas której sąsiedzi przygotują ciepłe, wygodne legowiska dla zwierząt z gdyńskiego schroniska.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a mieszkańcy są współgospodarzami tych miejsc.

Dzieci do 10. roku życia mogą przebywać na terenie Domu Sąsiedzkiego wyłącznie z opiekunami. Z kolei starsze mogą uczestniczyć w zajęciach samodzielnie po wcześniejszym podpisaniu zgody przez rodziców lub opiekunów.

Młodzi mieszkańcy Gdyni mogą także wpaść do Wymiennikowni. Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu zaprasza przez cały okres ferii.

Wymiennikownia będzie otwarta w poniedziałki i piątki w godzinach 15.00-20.00, natomiast we wtorki, środy i czwartki od 12.00 do 20.00.

Podczas ferii nie zabraknie też zorganizowanych wydarzeń. Osoby, które mają ochotę się odprężyć, mogą skorzystać z warsztatów rękodzielniczych i stworzyć np. własną czapkę.

Drugi tydzień ferii upłynie z kolei pod znakiem sportowych wyzwań. Odbędą się wówczas m.in. warsztaty sportowe z treningu funkcjonalnego, które poprowadzi Emil Guz, zawodnik i trener Pełnokontaktowych Walk Rycerskich, członek Rycerskiej Kadry Polski, trener personalny, absolwent AWF.

Na warsztaty oraz zajęcia sportowe obowiązują zapisy. Wiadomość ze swoim imieniem, nazwiskiem i wiekiem należy wysłać na adres mailowy: wymiennikownia@lis.gdynia.pl. Oferta skierowana jest dla każdego w wieku 13-35 lat. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Wymiennikowni.


Ferie w Akwarium Gdyńskim


Ideą organizowanych przez Akwarium Gdyńskie ferii jest odkrywanie podwodnego świata wraz z uczestnikami. Instytucja bazuje na nauce i zabawie przynoszącej wiedzę przyrodniczą, rozwijającej wyobraźnię i kreatywność.

W dniach 16-20.01 oraz 23-29.01 osoby odwiedzające akwarium będą mogły wziąć udział w bezpłatnej prelekcji na temat mieszkańców tamtejszego ogrodu zoologicznego oraz obejrzeć przez binokulary preparaty z nimi związane.

Prelekcje odbywać się będą dwa razy dziennie o godz. 11.00 oraz 12.30. Po każdej z nich przewidziane jest samodzielne oglądanie preparatów pod binokularem. Dla najmłodszych przygotowany zostanie kącik do tatuaży wodnych.

Limit miejsc na jedną prelekcję wynosi 45 osób dlatego wymagana jest  wcześniejsza rejestracja. W spotkaniu mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane. Zapisy odbywać się będą przez formularz, który udostępniony zostanie na stronie instytucji.

W soboty 22.01 o godz. 11.00 oraz 28.01 o godz. 12.00 akwarium odwiedzi Teatr 4 Miasto ze spektaklem „Kosz".

„Kosz” w reż. Piotra Srebrowskiego to spektakl dźwięczny i obrazowy. Widzowie od początku do końca będą zaczarowani magią tworzenia. Na przedstawienie może przyjść każdy mieszkaniec świata. Językiem jest ruch, muzyka i to, co kryje się w koszu. Dzieci podczas spektaklu będą się uczyć jak dbać o naszą Ziemię, uruchamiają wszystkie swoje zmysły. Przedstawienie jest świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych.W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby prywatne odwiedzające ekspozycje Akwarium Gdyńskiego. Na spektakl obowiązują wcześniejsze zapisy. Limit miejsc – 45 osób. Czas trwania spektaklu: 30 min. Po przedstawieniu dzieci zostaną zaproszone na scenę na krótkie warsztaty.

W niedziele 23.01 i 29.01 w godz. 10.00-14.00 na ekspozycji odbędą się warsztaty mikroskopowe „Kształty, wzory i kolory rafy". Będą one organizowane w sposób ciągły na I piętrze akwarium, w otoczeniu zwierząt z wód Indo-Pacyfiku.

W okresie ferii zimowych Akwarium Gdyńskie będzie czynna również w poniedziałki (16.01 oraz 23.01) w godz. 10.00-17.00.

W pięciu salach wystawy (Sala Zostera marina, Sala Na Styku Wody i Lądu, Sala Wodne Zwierzęta Świata, Sala Rafa Koralowa, Sala Amazonia) zwiedzający odnajdą historię komiksową, której bohaterami będą mieszkające tam zwierzęta. Przedstawienie informacji biologicznych w obrazkowej formie, to sposób na zaciekawienie fauną wodną młodego pokolenia – obserwatorów wystawy stałej Akwarium Gdyńskiego.

W przypadku pytań można się kontaktować z Centrum Edukacji drogą mailową: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl lub telefonicznie pod nr: 587 32 66 20.

Więcej informacji na stronie akwarium.


Kinoferie w Gdyńskim Centrum Filmowym


Dla tych, którzy chcą poczuć trochę magii i poznać moce różdżki Harrego Pottera na planie filmowym, idealnym pomysłem będą ferie w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Harry Potter i półkolonie w kinie

Termin: 16-20 stycznia. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku: 7-10 lat. Koszt udziału to 990 zł.

Zajęcia – połączone z opieką nad dziećmi – będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. W programie przewidziano m.in.:

 • codzienne seanse filmowe;
 • spacery z Frajdą nad morzem;
 • zabawy wokół filmu: dubbing, odgrywanie scenek w greenboxie i animacja poklatkowa.

Organizatorzy zapewniają: ubezpieczenie, obiad, przekąski w ciągu dnia, zajęcia w małej, kameralnej grupie oraz magiczne wspomnienia.

Ferie dobrze nakręcone – warsztaty filmowe

To warsztaty dla młodzież w wieku 12-14. Odbędą się w terminie: 23-27 stycznia. Koszt udziału: 990 zł.

Kreatywne warsztaty na planie filmowym będą trwały pięć godzin dziennie i pięć dni w tygodniu.

W programie zajęć przewidziano:

 • wspólne tworzenie krótkiego filmu fabularnego – od pomysłu do premiery w kinie;
 • pisanie scenariusza;
 • plan zdjęciowy;
 • zadania aktorskie;
 • elementy montażu.

Wszystko to pod profesjonalnym okiem instruktorów z Domu Filmowego: Pauliny Pohl i Kryspina Pluty.

W ramach warsztatów organizatorzy zapewniają: ubezpieczenie, obiad i niezapomniane wspomnienia z tworzenia krótkiej produkcji filmowej. W cenie jest też karnet do kina studyjnego GCF-u.

Więcej szczegółów oraz zapisy pod adresem mailowym: polkolonie@gcf.org.pl lub nr telefonu: 58 621 15 09.

Więcej informacji znajduje się na stronie GCF-u.


Ferie w Muzeum Miasta Gdyni


Jak co roku Muzeum Miasta Gdyni zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na warsztaty związane z historią miasta, projektowaniem, sztuką oraz architekturą.

Cykl zajęć i spotkań pod hasłem „Ferie w muzeum” będzie okazją do poszerzania horyzontów, rozwoju pasji i zainteresowań. To oryginalne, nieszablonowe warsztaty prowadzone z iście gdyńską energią. Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza wszystkie grupy wiekowe, ponieważ każdy znajdzie to coś dla siebie.

Program wydarzeń:

 • 17.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Zobacz to! – warsztaty z wywoływania archiwalnych zdjęć z kliszy;
 • 18.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Coś się świeci – warsztaty plastyczne z wydobywania światła;
 • 19.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Czary mary, gra do pary – warsztaty z tworzenia gry memory;
 • 20.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Kontrasty – warsztaty z tworzenia obrazu na szkle;
 • 21.01 o godz. 11.00 – Dzień rodzinny: Nowy rok, nowy ja! – warsztaty architektoniczne dla rodzin z dziećmi;
 • 24.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Karaluchy pod poduchy – warsztaty z tworzenia poduszek;
 • 25.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Pasuje Ci? – warsztaty z tworzenia nietypowego patchworku;
 • 26.01 o godz. 11.30 – Ferie w muzeum: Sznurowanie – warsztaty z tworzenia sznurkowych ilustracji;
 • 27.01 o godz. 11:30 – Ferie w muzeum: Świat na dłoni – warsztaty z tworzenia żywych dekoracji.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Muzeum Miasta Gdyni.

Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej


Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej będą trwały od 16 do 27 stycznia (od poniedziałku do piątku). W tym czasie odbędą się warsztaty, zajęcia edukacyjne i zaplanowano oprowadzania po muzeum.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel.: 58 620 13 81 (w. 22 lub 20).

Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.muzeummw.pl.


Ostatni dzwonek. „Przeprowadzki” w Muzeum Emigracji


Każdy z nas na różnych etapach życia przeprowadzał się chociaż raz. Zmiana miejsca zamieszkania bywa wyzwaniem, szczególnie dla dzieci. Wystawa „Przeprowadzki” opowiada o emocjach, których mogą doświadczać w takiej sytuacji najmłodsi. Razem z bohaterami wystawy poznajemy odpowiedzi na pytania czym jest migracja i dlaczego ludzie migrują oraz uczymy się oswajać to, co nieznane. To ważne, żeby mówić o tym dziś, szczególnie w obliczu wojny w Ukrainie, która spowodowała, że wielu jej mieszkańców znalazło w Polsce nowy dom.

Wystawa „Przeprowadzki” to międzypokoleniowa przygoda, której bohaterami są: Franek, który z rodzicami przeprowadza się do nowego miejsca oraz mieszkająca w Polsce z rodziną ukraińska dziewczynka Olena. To dzięki ich przyjaźni widzimy zmieniający się świat oczami dziecka. Ta wystawa powstała z udziałem dzieci i to one miały wpływ na jej finalny kształt.

Choć wystawa została stworzona z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat, zawiera wiele elementów, które będę również atrakcyjne dla młodszych odbiorców. W trakcie „Przeprowadzek” poznamy historię młodych bohaterów, przygotujemy się do wielkiej przeprowadzki, poćwiczymy oswajanie dziecięcych strachów, dowiemy się o migracjach zwierząt i rzeczy, a także posłuchamy specjalnie przygotowanego słuchowiska o migrującym Szakalu. 

Wystawa jest bezpłatna i potrwa do końca stycznia. Jest dostępna w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Z okazji przedłużenia wystawy czasowej „Przeprowadzki”, muzeum zaprasza w wybrane niedziele o godz. 11.00 na kolejną edycję warsztatów „Świat w ruchu”.

Natomiast na pożegnanie wystawy odbędzie się bal. Nie zabraknie tańców, muzyki i przysmaków, a dla tych, którzy zmęczą się zabawą, będą czekać warsztaty kreatywne. A to wszystko w klimatycznej, imprezowej przestrzeni.

Skoro to bal karnawałowy, to warto przyjść w przebraniu. Tematem przewodnim jest hasło „Świat w ruchu", co oznacza, że można zainspirować się wszystkim, co się rusza. Na rodziców będzie czekać stanowisko z kawą i herbatą.

Kiedy? 29 stycznia (niedziela) w godz. 16.00-19.00.
Gdzie? Przestrzeń przy wystawie czasowej „Przeprowadzki”.
Dla kogo? Rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Wejście jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

Szczegóły znajdują się na stronie muzeum.

Plakat: wystawa czasowa Przeprowadzki w Muzeum Emigracji

 • ikonaOpublikowano: 13.01.2023 07:43
 • ikona

  Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 13.01.2023 16:00
 • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona