Społeczeństwo

„Kuku, babcia. Cześć, dziadek!"

Klub Małolata Młodzieżowego Domu Kultury z najlepszymi życzeniami dla Babć i Dziadków  // fot. MDK

Klub Małolata Młodzieżowego Domu Kultury z najlepszymi życzeniami dla Babć i Dziadków // fot. MDK

21.01.2022 r.

Kto najbardziej rozpieszcza dzieci? Wiadomo, dziadkowie. I nie ma dla nich znaczenia czy wnuk ma dopiero kilka, czy już kilkanaście lat. W styczniu nadarza się wyjątkowa okazja, żeby wszystkim babciom i dziadkom z całego serca podziękować za to, że są i że zawsze można na nich liczyć. A przy okazji posłuchać, jak ich widzą mali gdynianie z Klubu Małolata, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury.

 
W piątek, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka. To idealny moment, aby przygotować dla nich coś specjalnego. Jakąś ręcznie zrobioną laurkę, wierszyk albo piosenkę. A przy okazji dowiedzieć się, jak swoich dziadków widzą mali gdynianie. Ich spostrzeżenia są niezwykle cenne i wywołają uśmiech na twarzy każdego dorosłego.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z Klubu Małolata Młodzieżowego Domu Kultury zostały przez tamtejszą nauczycielkę – Marzenę Lamandini – wyciągnięte na małą pogawędkę. Zapytała ich m.in o to, kim jest babcia i dziadek, jakie mają marzenia i ile mają lat. Odpowiedzi dzieci nie budzą żadnych wątpliwości i płyną prosto z serca. Kto to jest babcia?

– Babcia to mama mojej mamy.
– Jest mamą jakiegoś taty.
A dziadek?

– Dziadek to nie jest babcia.
– Można go nazwać czyimś tatą, na przykład.
A czy babcia zawsze była babcią?

– Tak!
Ile lat ma babcia?

– Moja 18.
– Dużo.
– 14.
– Ja tak dokładnie nie wiem, ale mniej więcej około 20.
A dziadek?

– Mój 16.
– A mój 18.
– 31.
– 15.
– 27 dziadek.
– 40.
A jakie marzenia mają babcia i dziadek?

– Mieć nas!
– Babcia ma marzenie, żeby mieć nowy dom.
– A dziadek chce mieć nowe parapety.
Kochacie babcię i dziadka?

– Tak! Bardzo!
A czego życzymy babci i dziadkowi z okazji ich święta?

– Prezentów.
– Nowych domów i nowych parapetów.
– Miłego świętowania, żeby byli zdrowi i mieli dużo pieniędzy.

W filmie wystąpiły dzieci z Klubu Małolata Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Pomysłodawczynią projektu jest Elżbieta Cupiał – dyrektorka MDK, a scenariusz, realizację i montaż video opracowała Marzena Lamandini.

Nie pozostaje nam nic innego, jak dołączyć do Klubu Małolata i wszystkim babciom oraz dziadkom życzyć wszystkiego najlepszego! I to nie tylko od święta.