Społeczeństwo

Magluj Twórczo w Gdyni

IX Gdyński Magiel Twórczy // fot. Karolina Świderska-Misztal
Występy muzyczne, warsztaty artystyczne i gimnastyczne oraz konkurs z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników jubileuszowej X edycji „Gdyńskiego Magla Twórczego”. Impreza odbędzie się w sobotę 9 czerwca w Parku Rady Europy przy skwerze Kościuszki. Start o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

„Gdyński Magiel Twórczy” organizowany jest z myślą o integracji osób z niepełnosprawnościami z mieszkańcami miasta. Dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia, gdyńskich szkół i organizacji pozarządowych to okazja do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej i plastycznej. Z kolei dla gdynian jest to możliwość poznania oferty i działalności placówek w Gdyni zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Imprezie towarzyszy wiele ciekawych wydarzeń jak m.in. koncert Weroniki Korthals znanej z programu „Szansa na sukces” i byłej wokalistki zespołu HA-DWA-O czy występ cymbalisty Krzysztofa Nawrockiego. Ponadto zaplanowano pokazy teatralne, występ zespołu grającego na kotłach karaibskich, gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Nieodłącznym elementem „maglowania” jest także kiermasz twórczości gdyńskich organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów, będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Więcej informacji oraz program „Gdyńskiego Magla Twórczego” znajduje się tutaj.
  • Plakat „Gdyński Magiel Twórczy”