Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
Społeczeństwo

„Nie ma rzeczy niemożliwych"

Podróżnik Paweł Klejbor // fot. z profilu na FB

Podróżnik Paweł Klejbor // fot. z profilu na FB

08.06.2021 r.

Paweł Klejbor mieszka w Trójmieście. Kocha morze i góry. Każda jego wyprawa na szczyt wiąże się z niesieniem pomocy potrzebującym. W przyszłym roku planuje wyruszyć w Himalaje. Prezydent Gdyni objął wyprawę honorowym patronatem.


Paweł Klejbor to podróżnik i fotograf, który od niedawna zajmuje się też filmem. Jest miłośnikiem wspinaczki i trudnych wyzwań. Do tego filantropem z powołania, za co został dwukrotnie nominowany do „Osobowości Roku".

Już w wieku 11 lat wspinał się na Rysy, a kilka lat później miał w dorobku wszystkie szlaki tatrzańskie. Potem był: Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Denali oraz Mt. Kościuszko. Każda z wypraw na szczyt była połączona z akcją charytatywną. Klejbor zebrał w ten sposób już ponad 3 mln zł.

W przyszłym roku podróżnik planuje wyprawę w Himalaje. Tym razem chce zdobyć środki finansowe na pomoc Specjalnemu Ośrodkowi Rewalidacyjno-Wychowawczemu dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął wyprawę Klejbora honorowym patronatem.

 
– Lata młodzieńcze spędzone w Gdyni były niezapomniane. Morze i woda zawsze było wpisane w moje życie, dlatego też jedną z pasji stało się żeglarstwo, a  lata spędzone na najdłuższym polskim jeziorze zainspirowały do zrobienia patentu żeglarskiego. Jak już woda to kolejnym hobby, które uprawiam do dziś, jest wędkarstwo muchowe. Skoro woda, rzeka i przyroda to nie obyłoby się bez fotografii, którą zaraził mnie starszy brat, gdy jako dzieciak pomagałem mu w ciemni zrobionej w łazience. Gdzieś w to wszystko wplotło się zamiłowanie do gór. Ta nieuleczalna choroba trwa do dziś i skutkuje zdobywaniem kolejnych szczytów w koronie ziemi – opowiada Paweł Klejbor.

Ale zdobywanie gór nie ma dla niego większego znaczenia, jeśli nie przyświeca temu jakiś szczytny cel. „Nie ma rzeczy niemożliwych" – to motto Pawła. Pragnie, żeby jego „podopieczni” nigdy się nie poddawali i razem z nim podjęli walkę o kolejny dzień swojego życia.Więcej informacji o podróżniku, jego wyprawach i o tym, jak można go wspierać w pomaganiu innym, znajdziemy na stronie internetowej oraz blogu „Klejbor na kresach świata".