Społeczeństwo

Odkrywaj świat w Konsulacie Kultury

Światło gwiazd. Edycja 2022 // mat. prasowe

Światło gwiazd. Edycja 2022 // mat. prasowe

Od stycznia w Konsulacie Kultury pojawi się dużo nauki, a tamtejsza sala teatralna zmieni się w pracownię fizyczną. To wszystko za sprawą cyklu „Światło gwiazd”. Projekt do tej pory był realizowany online, ale od 31 stycznia będzie kontynuowany w Konsulacie Kultury. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w trzech inspirujących spotkaniach.

 
Uczniowie, którzy chcą poznać niezwykłą naturę światła oraz siły rządzące w kosmosie, koniecznie powinni wziąć udział w projekcie „Światło Gwiazd”. Do tej pory na kanale YouTube Konsulatu Kultury pojawiły się cztery bezpłatne odcinki tego programu. Od 31 stycznia projekt będzie kontynuowany w Konsulacie Kultury.



Program spotkań:

  • 31 styczeń o godz. 11:00„Elektro czy Magneto?”
Czy prąd ma coś wspólnego z magnesem? Czy Ziemia jest wielkim magnesem i jak działa kompas? A może światło niesie w sobie odrobinę magnetyzmu? Czym jest napięcie, a czym natężenie prądu? Bilety: https://bit.ly/31ZxM2D.

  • 28 lutego o godz. 11:00 „Ciepło-zimno”
Czy latem możemy zmarznąć, a zima może być gorąca? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? Czy można ją zobaczyć? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonamy się o tym podczas gorącego termo-pokazu. Bilety: https://bit.ly/32bXAYS.

  • 14 marca o godz. 11:00„Statek kosmiczny Ziemia”
Podróże kosmiczne są fascynujące, ale czy zdajemy sobie sprawę, że cały czas uczestniczymy w takiej podróży? Profesor Andrzej Strobel z Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach zabierze uczestników w niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym i nie tylko. Bilety: https://bit.ly/3p5xIH8.
 
Ważne informacje:

  • spotkania będą się odbywać w Konsulacie Kultury przy ul. Jana z Kolna 25,
  • czas trwania: 60 minut,
  • bilety: 20 zł.
 
Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia. Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.
 
Koncepcja projektu: Agnieszka Górska-Pukownik, Magdalena Maszewska i Rafał Pukownik. Koordynacja: Agnieszka Skibicka.

Projekt powstał we współpracy z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego i Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach.

ikona