Społeczeństwo

Tajemniczy obiekt w gdyńskim porcie. Pora na grę miejską

Gra miejska już 18 czerwca // mat. prasowe WSAiB

Gra miejska już 18 czerwca // mat. prasowe WSAiB

Podobno każda legenda ma swój początek w prawdziwej historii. Tajemniczy obiekt w gdyńskim porcie, nawiedzone domy, niezwykłe stworzenia i mroczne podziemia. M.in. takie opowieści czekają na uczestników kolejnej gry miejskiej, która odbędzie się 18 czerwca. Tym razem #wGdyni bawimy się pod hasłem „UFO i inne legendy miejskie”.

 
Po serii gier miejskich, które upamiętniały wybitnych gdynian, tym razem Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu zaprasza mieszkańców na zabawę poświęconą miejskim legendom.
 
Jest zimowy poranek w styczniu 1959 roku. Pracownicy gdyńskiego portu już przed wschodem słońca pilnowali załadunku i rozładunku statków, a pozostali mieszkańcy jeszcze spali. Nikt nie spodziewał się tego, co za chwilę się wydarzyło…
 
Nieśmiały, bladoróżowy punkt pojawił się wysoko nad horyzontem morza. W miarę jak się zbliżał, zmieniał barwę w płomienną czerwień i nieuchronnie zbliżał się do czwartego doku, gdzie akurat stał zacumowany PLO „Jarosław Dąbrowski”.
 
Co było dalej? Czy ten niezidentyfikowany obiekt latający uderzył w cumujący statek? A może to byli kosmici? Co tamtego ranka wyczołgało się z morza na brzeg?
 
Przekonamy się o tym podczas tegorocznej gry miejskiej zatytułowanej „UFO i inne legendy miejskie”, która odbędzie się 18 czerwca.
 
Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego przy ul. Kieleckiej 7. Tam też uczestnicy otrzymają karty gracza.
 
Zgłoszenia można wysyłać mailem na adresem: kwiatkowski@wsaib.pl. W wiadomości należy podać imię, nazwisko i liczbę osób w drużynie. Udział jest bezpłatny.
 

Kiedy?

  • w sobotę, 18 czerwca o godz. 10.00.

Gdzie?

  • w budynku WSAiB przy ul. Kieleckiej 7.
 
Zabawa zakończy się w Halo Kultura przy ul. Wójta Radtkego 36 (podziemia Miejskiej Hali Targowej).
 
Organizatorem zabawy jest WSAiB im. E. Kwiatkowskiego. Prezydent Wojciech Szczurek i Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni objęli honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku lub na stronie uczelni.

  • ikonaOpublikowano: 30.05.2022 14:39
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.05.2022 15:23
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona