Społeczeństwo

Ubrania do Oddania firmą odpowiedzialną społecznie

Niepotrzebne ubrania mogą zyskać drugie życie // mat. prasowe UDO

Niepotrzebne ubrania mogą zyskać drugie życie // mat. prasowe UDO

Kampania, w której zapomniane ubrania wspierają w Gdyni, to nie tylko pięć ton zebranych w trzy miesiące tekstyliów, ale także edukacja o wpływie branży na środowisko. To również współpraca miasta z partnerem, który rewolucjonizuje świat mody i pokazuje jego przyszłość z wielu perspektyw. I to właśnie m.in. za takie działania marka Ubrania do Oddania otrzymała nagrodę Forbesa dla firmy odpowiedzialnej społecznie.

 
Gdynia od kilku miesięcy współpracuje z twórcą marki Ubrania do Oddania. Dzięki temu razem budujemy pilotażowy w skali kraju system mądrego i proklimatycznego gospodarowania używanymi ubraniami. A przy okazji wspieramy podopiecznych schroniska „Ciapkowo”, ponieważ za każdy kilogram zebranych rzeczy do bezdomnych zwierząt trafia 1 zł.

Podczas VII Kongresu Polskiego Kapitału (pod egidą Forbesa) marka Ubrania do Oddania otrzymała nagrodę dla firmy odpowiedzialnej społecznie. Wyróżnienie odebrał jej właściciel Tomasz Bocian, który wspomniał, że w ich spółce nie ma czegoś takiego jak dział CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Cała działalność firmy zasadza się na takiej idei i swoją misję opiera na zrównoważonym rozwoju oraz przemyślanym podejściu do konsumpcji.

Oznaką tych zmian jest także fakt, że rynek tekstylny coraz więcej szans widzi w modzie drugoobiegowej. Nagroda Forbesa pokazuje, że to coraz bardziej widzialny trend, a połączenie go z edukacją oraz działalnością charytatywną to mieszanka, która zasługuje na uznanie.

Statuetka dla firmy odpowiedzialnej społecznie, czyli marki Ubrania do Oddania
– Tekstylia to ważny element gospodarki – zarówno pod względem produkcji dóbr, zużywania zasobów, jak i niestety – tworzenia odpadów. Wiele zmienia się w spojrzeniu na tę branżę, tak wiele mówiącą o naszych potrzebach, nawykach, a także ich wpływie na otoczenie. Dlatego serdecznie gratulujemy marce Ubrania do oddania otrzymania tej nagrody. Życzymy im jeszcze większego wpływu na zmiany w branży mody i myśleniu o drugim obiegu oraz niezmiernie się cieszymy, że Gdynia może być częścią tego procesu – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Przypomnijmy, że w Gdyni wciąż trwa zbiórka niepotrzebnych rzeczy, które nadają się do wprowadzenia do drugiego obiegu. Do specjalnych pojemników można wrzucać:

  • ubrania (damskie, męskie i dziecięce);
  • akcesoria (paski, torebki, czapki, szaliki, rękawiczki);
  • buty połączone w pary;
  • tekstylia domowe (obrusy, koce, posciele);
  • zabwaki (z wyjątkiem pluszaków).
Niepotrzebne rzeczy można przynosić do trzech stacjonarnych punktów, w godzinach ich otwarcia. Są to:

  • Centrum Nauki Experyment,
  • Przystań Lipowa 15,
  • Przystań Chylońska 237.
 
Firma Ubrania do Oddania wprowadzi jak największą ilość pozyskanej odzieży do drugiego obiegu (na tym etapie to około 95%), a za każdy kilogram zebranych rzeczy przekaże 1 zł na podopiecznych gdyńskiego „Ciapkowa”.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.ubraniadooddania.pl/gdynia.

Plakat: Niepotrzebne ubrania wspierają w Gdyni

  • ikonaOpublikowano: 07.12.2022 11:20
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.12.2022 16:55
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także