Społeczeństwo

„Wspieranie i rozwijanie" - gdyński projekt dla dzieci i młodzieży

Dwie osoby trzymają się za ręce w geście pomocy. Zdj. ilustracyjne ze strony www.unplash.com

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

16.02.2021 r.

Masz problem i sobie z nim nie radzisz? Potrzebujesz wsparcia psychologa lub psychiatry? Weź udział w projekcie „Wspieranie i rozwijanie - WiR”. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży oraz finansowany z budżetu miasta. Mieszkańcy Gdyni mogą korzystać z niego bezpłatnie.


W Gdyni kontynuuje działalność nowy ośrodek profilaktyki, diagnozy i leczenia problemów dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, który realizuje projekt „Wspieranie i rozwijanie - WiR”. Program jest skierowany do dzieci i młodzieży do 18. roku życia i w całości finansowany z budżetu miasta. Mieszkańcy biorą w nim udział bezpłatnie.
 
W ramach projektu „Wspieranie i rozwijanie - WiR” można skorzystać z następującej oferty:

  • wsparcia psychologicznego,
  • konsultacji rodzinnej /psychoedukacyjnej,
  • konsultacji psychiatrycznej,
  • diagnozy integracji sensorycznej,
  • treningu umiejętności społecznych,
  • EEG biofeedbacku.
 

 Gdzie się umówić na konsultację?


„Wspieranie i rozwijanie WiR" - ośrodek profilaktyki, diagnozy i leczenia problemów dzieci i młodzieży oraz ich rodzin mieści się przy ul. Śmidowicza 49. Warunkami przyjęcia do ośrodka są: telefoniczne zgłoszenie pod nr tel. 531 255 697, konsultacja kwalifikacyjna oraz zgoda na oddziaływania specjalistyczne.

Poza tym od 8 lutego młodzi gdynianie mogą także korzystać z pomocy w poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez ten sam podmiot, realizujący zadanie finansowane z budżetu gminy. Pomoc dla dzieci i młodzieży dostępna jest bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. 

W Gdyni cały czas działają także placówki udzielające świadczeń w obszarze zdrowia psychicznego w ramach ubezpieczenia w NFZ:

  • poradnia psychologiczna dla dzieci przy ul. Wioślarskiej 12, nr tel. 58 727 29 17,
  • poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży przy ul. Traugutta 9, nr tel. 58 727 29 17.
 
Rodzice lub opiekunowie prawni mają także możliwość skorzystania z pomocy w jednej z trzech poradni psychologiczno-pedagogicznych na terenie naszego miasta.

Więcej informacji na temat wsparcia można znaleźć na stronach: