Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Społeczeństwo

Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku // fot. materiały prasowe

Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku // fot. materiały prasowe

24.06.2022 r.

Wakacje za pasem! Studenci gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. W tym roku utworzono 60 grup studentów, którzy brali udział w 32 różnych wykładach. 

Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Tegoroczny rok akademicki na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku był wyjątkowy. Z uwagi na poluzowanie pandemicznych obostrzeń studenci w końcu mogli ponowie zasiąść w salach wykładowych i osobiście spotkać się z prowadzącymi zajęcia wykładowcami.

– Ostatnie lata są dla nas szczególnie trudne, pandemia, a teraz wojna w Ukrainie mogą nam zabierać poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też chciałbym życzyć Państwu, żeby te wakacje obfitowały w spokój i budowanie wzajemnych relacji. Chciałbym także podziękować, że wyznaczacie pewne standardy dla młodszych mieszkańców i pokazujecie im, że z życia trzeba korzystać – mówił podczas zakończenia roku akademickiego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia

– Ta potrzeba zwykłego, codziennego kontaktu z drugim człowiekiem była bardzo widoczna w trakcie pandemii, dlatego cieszymy się, że ten rok był dla nas łaskawy i umożliwił nam ponowne stacjonarne otwarcie się na studentów – wyjaśnia Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.  
Podczas oficjalnego przemówienia dyrektor CAS zwróciła uwagę na to, że to studentki i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają duży wpływ na kształtowanie siatki zajęć. – Myślę, że każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. A wszystko to dzięki ankietom, które przeprowadzamy pod koniec każdego roku, dzięki opinii studentów, możemy dopasować tematy wykładów do zmieniających się potrzeb.

W trakcie letniego semestru studenci mogli wybierać interesujące ich wykłady z bogatej siatki zajęć, również tych sportowych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Z pięciu rodzajów aktywności fizycznych korzystało dwanaście grup studentów.


– Oprócz zajęć typowo teoretycznych i nakierowanych na rozwijanie zainteresowań i pasji naszych studentów, zadbaliśmy również o zajęcia fizyczne. Po pandemii, podczas której większość seniorek i seniorów starała się nie wychodzić z domów, widać było ogólny spadek ich kondycji fizycznej. Nie każdy bowiem chciał, czy miał możliwość wykonywania ćwiczeń fizyczny w domowym zaciszu – wyjaśniała Bożena Zglińska.Warto także podkreślić, że w tym roku utworzono 60 grup studentów, którzy brali udział w 32 różnych wykładach. Przygotowano także zajęcia pozauniwersyteckie w 18 różnych obszarach tematycznych. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, udział w nich wzięło 25 grup seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także facebookowa grupa seniorplus.gdynia.pl, która zanotowała ponad 73 tysiące wejść.

Zakończenie roku akademickiego uświetniły występy studentów Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  • Bożena Zglińska, dyrektor CAS
  • Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni
  • Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Zakończenie roku Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku