Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Sport i zdrowie

Bądź aktywny z Pucharem Gdyni!

(mat. organizatorów)

(mat. organizatorów)

22.05.2020 r.

Pomimo, że Puchar Gdyni w tegorocznym wydaniu różni się nieco od swoich poprzednich edycji, w żadnym wypadku nie zapominamy o popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Fanów aktywności fizycznej zachęcamy do udziału w specjalnie przygotowanej grze miejskiej oraz comiesięcznych sportowych wyzwaniach, które już teraz cieszą dużą popularnością wśród mieszkańców. 


Puchar Gdyni to cykl imprez sportowych skierowany głównie do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. Wydarzenie od wielu lat promuje zdrowy styl życia, a także integruje pokolenia i gdyńską społeczność - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - W tym roku, pomimo tego, że nie ma oficjalnych klasyfikacji i startów, nadal daje on możliwość spędzenia czasu na sportowo, w atmosferze dobrej zabawy. Wszystko odbywa się w warunkach bezpiecznych dla uczestników - dodaje. 

Gra miejska z Pucharem Gdyni (6 czerwca, 9:00-16:00)

Podczas Gry miejskiej z Pucharem Gdyni uczestnicy poruszają się w małych kilkuosobowych grupach, dokumentując swoje zmagania w postaci zdjęć. Co ciekawe, trasa zawodów nie jest konkretnie wyznaczona. Zawodnicy przemieszczają się pomiędzy trzema charakterystycznymi punktami na terenie Gdyni i pokonują dwa warianty długości trasy: 3 km (wersja dla tych najmniejszych, bez rywalizacji o puchar) lub 10 km (opcja z myślą o drużynach złożonych z trochę starszych zawodników).

Każdy z wyznaczonych punktów należy odnaleźć i wykonać przy nich określone zadania (w tym celu potrzebny będzie telefon komórkowy z możliwością wysłania trzech wiadomości tekstowych SMS). Uczestnicy mogą poruszać się pomiędzy nimi rowerami (dozwolone są przyczepki rowerowe czy foteliki), pieszo bądź na hulajnogach.

Dla drużyn, które ukończą grę miejską przewidziane są medale i dyplomy, całość to jednak przede wszystkim świetna zabawa i aktywnie spędzony czas.  

Zapisy do Gry miejskiej z Pucharem Gdyni

Zapisy prowadzone są na stronie https://elektronicznezapisy.pl/, do 5 czerwca b.r.. W wyzwaniu biorą udział co najmniej dwuosobowe drużyny, a członkiem każdej z nich musi być jedna osoba dorosła. Karty startowe można odebrać w dniu zawodów (6 czerwca), w godzinach od 9.00 do 12.00, na Skwerze Kościuszki (trasa 3 km) i biurze zawodów mieszącym się na ul. Olimpijskiej 2 (trasa 10 km). Opłata startowa wynosi 20 zł.


Podejmij wyzwanie z Pucharem Gdyni!

Dla najmłodszych lubiących rekreację i aktywny tryb życia, Puchar Gdyni przygotowuje także wyjątkowe sportowe wyzwania: pięcio lub dziesięciodniowe. W zabawie uznawana jest dowolna forma aktywnego spędzania czasu, np. bieg, spacer, rower, rolki, gra w piłkę nożną czy skakanie na skakance. Wystarczy pobrać kartę aktywności (udostępnianą przez organizatorów każdego miesiąca) i uzupełniać ją w punkty, pod okiem dorosłej osoby.

Warunkiem ukończenia wyzwania przez zawodnika jest dopełnienie formalności poprzez okazanie uzupełnionej karty aktywności oraz przesłanie zdjęcia/filmiku obrazującego aktywność z jednego dnia. Każda osoba, która ukończy wyzwanie, otrzyma gadżet niespodziankę ufundowaną przez OPEC Gdynia.

Majowa edycja wydarzenia okazała się hitem- bierze w niej udział 220 uczestników, którzy wyczerpali wszystkie dostępne miejsca! O szczegółach kolejnego wyzwania, już w czerwcu, mieszkańcy Gdyni zostaną wkrótce poinformowani na fanpage'u Puchar Gdyni.