Sport i zdrowie

Bezpłatne zajęcia sportowe w Gdyni wracają po przerwie

Od poniedziałku ruszą zajęcia sportowe i rekreacyjne realizowane w tym roku w Gdyni

Od poniedziałku ruszą zajęcia sportowe i rekreacyjne realizowane w tym roku w Gdyni

12.03.2022 r.

Zaczęło się wielkie odliczanie. Od poniedziałku, 14 marca zostaną wznowione wszystkie zajęcia sportowe i rekreacyjne realizowane w tym roku w ramach Gdyńskiego Poruszenia, Budżetu Obywatelskiego oraz ze środków statutowych rad dzielnic.

– Od 14 marca wznawiamy wszystkie gdyńskie zajęcia zawieszone na czas pandemii. Jednak trzy aktywności, takie jak joga, pilates i zumba, wystartowały wcześniej, bo 8 marca. To spotkania zainicjowane przez Radę Dzielnicy Witomino, które odbywają się w szkołach podstawowych – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


Zapraszamy do udziału w marszach nordic walking, które odbywają się na bulwarze Nadmorskim i są organizowane w ramach projektu „Odetchnij w Gdyni”. Dla miłośników jazdy na dwóch kółkach przygotowaliśmy indoor cycling, czyli kolarstwo pod dachem. Jak zawsze znajdzie się również coś dla pasjonatów zumby, jogi i pilatesu. Nie zabraknie też aktywności dla seniorów. Reaktywowane zostaną także zajęcia dla kobiet w ciąży i dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Niebawem ruszą nowe treningi przeznaczone dla wszystkich tych, którym nie obce są ćwiczenia siłowe.

– W bezpłatnych zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Są przeznaczone dla tych, którzy chcą wyjść z domu i sprawdzić, jaką radość i samozadowolenie może przynieść nawet mała dawka ćwiczeń – podsumowuje Brutel.

Szczegóły dotyczące wszystkich aktywności można znaleźć w zakładce bezpłatne zajęcia na stronie www.gdyniasport.pl oraz w kalendarzu.