Sport i zdrowie

Poznaliśmy wykonawcę hali sportowej przy ul. Morskiej

Lokalizacja hali sportowej przy ul. Morskiej

Lokalizacja hali sportowej przy ul. Morskiej

09.04.2021 r.

Na mapie gdyńskich obiektów sportowych wkrótce pojawi się kolejny punkt. Do końca 2022 roku przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych powstanie nowoczesna hala sportowa. Wyłoniono wykonawcę tejże inwestycji. Jej koszt to blisko 9 milionów złotych.


W Gdyni przybywa miejsc, w których można rozwijać sportowe ambicje. Przy ulicy Morskiej 75 powstanie niebawem kolejne z nich. Do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tam hali sportowej zgłosiły się cztery firmy. Ich oferty mieściły się przedziale od 8 485 267,90 do 12 453 894,81 zł brutto:

  • Konsorcjum: PPHU MARBUD Ryszard Marcinkiewicz; MARBUD sp. z o.o. sp.k. – 11 800 000,28 zł;
  • Konsorcjum: Firma Remontowo-Budowlana KRUPA Stanisław Krupa; TYSAND sp.j. – 8 485 267,90 zł;
  • BUDREM-RYBAK sp. z o.o. sp.k. – 8 975 000,00 zł;
  • Przembud Gdańsk SA – 12 453 894,81 zł.

Zgodnie z procedurą, oferty zostały dokładnie przeanalizowane, po czym, na podstawie przyznanych punktów, wybrano wykonawcę inwestycji i jej projektu. Została nim firma BUDREM-RYBAK sp. z o.o. sp.k., której kosztorys zmieścił się w zabezpieczonej przez miasto kwocie na realizację zadania – 9 676 255,00 zł brutto.

– Byłem bardzo zadowolony z liczby oferentów. Dwie propozycje mieściły się w zakładanym budżecie, co wskazywało na to, że przetarg rozstrzygniemy w pierwszym terminie. I tak też się stało. To sprawia, że jeszcze w 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wyłoniona w przetargu firma zadeklarowała, że zrealizuje zadanie do października 2022 roku.

– Finalizacja budowy pod koniec przyszłego roku jest dla nas niezwykle ważna. Tym bardziej, że obecnie uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego w kilku różnych lokalizacjach. Już niebawem zaś będą mieli do dyspozycji wymarzoną halę sportową – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Hala będzie integralną częścią istniejącego gmachu szkoły.

– Od początku zależało nam, by poprzez łącznik hala była scalona z budynkiem szkoły i właśnie takie rozwiązanie przewiduje koncepcja. Dzięki temu hala będzie służyć również jako miejsce uroczystości szkolnych – zauważa Bartosz Bartoszewicz.


– Program budowy hal sportowych przy szkołach nabiera tempa. Cieszy, że udaje się uzyskiwać bardzo korzystne oferty w ramach procedury „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekt przy ulicy Morskiej jest dopełnieniem inwestycji w rejonie – po rozbudowie Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, a także CKZiU nr 1. Jednocześnie czekamy na równie pozytywne informacje związane z halą przy II LO – przyznaje Jakub Ubych, radny Gdyni.


– Budowa przyszkolnych obiektów sportowych to niezwykle istotna część gdyńskiej strategii inwestycyjnej, a jej sprawną realizację zapewnia procedura „zaprojektuj i wybuduj”, nad którą czuwa gdyński Wydział Inwestycji – dodaje Marek Łucyk.

Zaprojektuj i wybuduj

Hala sportowa przy ul. Morskiej to kolejna inwestycja, która powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wyłoniony w przetargu wykonawca będzie odpowiadał zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze. Zadanie zostanie realizowane na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję. Dzięki temu w październiku minionego roku poznaliśmy chociażby wykonawcę projektu i robót budowlanych hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu, a wkrótce będzie ogłoszony przetarg dotyczący projektu i budowy hali przy SP nr 20 w Wielkim Kacku.