Sport i zdrowie

Uczcij Narodowe Święto Niepodległości na sportowo

Do biegu, gotowi, start! / fot. gdyniasport.pl

Do biegu, gotowi, start! / fot. gdyniasport.pl

08.11.2019 r.

11 listopada na sportowo? W Gdyni to już tradycja. W tym roku gotowość startu w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim zgłosiło już 7500 osób, z czego ponad 4600 zmierzy się z dystansem 10 kilometrów. Na uczestników czekają koszulki oraz medale z ORP Błyskawicą. Zapisy wciąż otwarte!

Świąteczny poniedziałek na Skwerze Kościuszki zainauguruje, punktualnie o godzinie 9:00, młodzieżowy marsz nordic walking. Następnie na linii startu stawią się dorośli miłośnicy chodzenia z kijami, a po nich do rywalizacji przystąpią młodzieżowcy, dla których przygotowano następujące kategorie: starszak (1 km), młodzik (1,8 km) oraz junior (4 km). Najmłodsi, w Biegu Malucha, będą mieli do pokonania 150 metrów.

Bieg główny zaplanowano na godzinę 15:00, a jego trasa tradycyjnie prowadzić będzie przez aleję Jana Pawła II, ulice: Waszyngtona, Wiśniewskiego, Wendy, Świętojańską oraz bulwar Nadmorski. 
- Start w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim stał się dla całego Pomorza tradycją porównywalną z jedzeniem rogali świętomarcińskich. To wspaniała manifestacja miłości do ojczyzny oraz sportu, pełna radości oraz uśmiechu. Cieszymy się, że mieszkańcy w aktywny sposób chcą świętować z nami tak ważne dla naszego kraju wydarzenie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wciąż można dołączyć. Do 8 listopada, do godziny 21:00, w centrum handlowym „Riviera” funkcjonuje biegowe stoisko ulokowane na parterze, tuż obok fontanny. Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) – 500 pakietów oraz na marsz nordic walking (40 złotych) – 50 pakietów. Pakiety startowe dostępne będą również w biurze zawodów zlokalizowanym w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu 9 listopada (15:00-20:00) i 10 listopada (12:00-20:00).

ZDOBĄDŹ MEDAL ORAZ KOSZULKĘ
Nieprzerwanie od 2014 roku uczestnicy otrzymują w pakietach startowych koszulki: białą lub czerwoną, a następnie tworzą na starcie największą żywą flagę w północnej Polsce. Podobnie jak przed rokiem na biegaczy czeka koszulka przygotowana specjalnie na tę okazję przez firmę 4F.

Natomiast po finiszu na Skwerze Kościuszki uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.
- Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj” stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian. Tym razem będzie to trofeum z okrętem ORP Błyskawica – zdradza Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

MISTRZOWIE BIEGANIA I KIBICOWANIA
Już po raz trzeci w tym roku, wzdłuż trasy funkcjonować będą strefy kibicowania gdyńskich szkół. Każda z placówek biorących udział w zabawie otrzyma swoje stanowisko na ul. Świętojańskiej, które może dowolnie przyozdobić. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że uczniowie mają fantastyczne pomysły: biegaczy dopingowała m.in.: „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka” czy młode cheerleaderki.

O wyborze „Mistrza Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w biegu głównym. Ankieta znajdować będzie się w profilu zawodnika i będzie można wziąć w niej udział od 11 do 29 listopada br. Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel, otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a pozostałe po 500 zł.