Sport

Ruszyły zapisy na PKO Grand Prix Gdyni 2019

Zapisy otwarte! / fot. gdyniasport.pl

Zapisy otwarte! / fot. gdyniasport.pl

Na ten moment fani biegania czekali od dawna! 22 stycznia, punktualnie o 12:00, wystartowały zapisy do największego cyklu biegów ulicznych na Pomorzu. Rejestracja odbywa się poprzez profil zawodnika na stronie internetowej zawodów. W związku z kolejną odsłoną imprezy organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie niezwykłe niespodzianki.

Wzorem dwóch poprzednich edycji PKO Grand Prix Gdyni, otwierający cykl bieg Urodzinowy rozłożony został na dwa dni. W sobotę odbędą się zawody towarzyszące, zaś w niedzielę bieg główny na 10 kilometrów. Oto terminy:

  • Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim – 16 i 17 lutego;
  • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim – 12 maja;
  • Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim – 28 czerwca;
  • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim – 11 listopada.
URODZINOWA PROMOCJA
Po raz pierwszy w historii cyklu nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli będą mogli wziąć udział Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim za symboliczną „złotówkę”. Taki przywilej spotka tych, którzy posiadają gdyńską Kartę Mieszkańca. Aby ją otrzymać należy zarejestrować się tutaj i spełnić jeden z podanych warunków: być zameldowanym w Gdyni, rozliczać tu podatek dochodowy, opłacać podatek gruntowy lub media (prąd, gaz, woda). Do projektu włączyły się m. in: kluby sportowe, Teatr Miejski, Centrum Nauki Experyment czy Gdyńskie Centrum Filmowe.

Zapisy online na biegowe urodziny miasta prowadzone będą do 4 lutego 2019 roku do godziny 23:59. Osoby nie posiadające Karty muszą liczyć się z kosztami podobnymi jak w poprzednich latach. Za występ w biegu głównym należy zapłacić 30 zł, a w marszu nordic walking 20 zł. Jak co roku, zapisy za pośrednictwem strony internetowej nie mają limitu.

WYSYŁKA PAKIETÓW
W 2019 roku, podobnie jak przed rokiem, uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni będą mieli możliwość zamówienia pakietów startowych. Przesyłka zostanie dostarczona kurierem na podany adres. Tym samym chętni zawodnicy otrzymają zestaw niezbędny do startu bez wychodzenia z domu. Wystarczy w odpowiednim terminie (w przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim do 4 lutego 2019 roku wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w profilu zawodnika). Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

Warto zarejestrować się poprzez stronę internetową i odebrać pakiet w biurze zawodów. Termin zakończenia zapisów do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim tą metodą mija 28 stycznia o godz. 23.59. Rejestracja przez stronę jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem.

ZAKUP PAKIET NA ZAKUPACH
Wiele osób z pewnością ucieszy informacją, że ponownie będą mogli zakupić pakiet w punkcie mieszczącym się w gdyńskim Centrum Handlowym „Riviera” (ul. Kazimierza Górskiego 2). W punkcie zlokalizowanym obok fontanny na parterze możliwy będzie zakup i odebranie pakietu. Dla Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim punkt ten będzie działać w dniach od 5 do 14 lutego (z wyłączeniem niedzieli niehandlowej). Dostępne będą w nim pakiety na dystans 10 km (500 pakietów, każdy w cenie 60 zł) oraz do marszu nordic walking (50 pakietów, każdy w cenie 40 zł).

Zakup pakietów z ograniczonej puli będzie możliwy także w biurze zawodów. Przy okazji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim będzie ono funkcjonować w „Rivierze” (15 oraz 16 lutego). Udostępnione tam zostanie dodatkowe 150 pakietów startowych do biegu głównego (opłata 100 zł), 100 sztuk do marszu nordic walking (opłata 50 zł w kategorii open i 1 zł w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 sztuk do biegów młodzieżowych (opłata 1 zł) . W tych dniach opłata przyjmowana będzie wyłącznie w gotówce. W niedzielę 17 lutego pakiety startowe nie będą dystrybuowane – nie będzie możliwości ich zakupu ani odbioru.

NOWA TRASA BIEGU EUROPEJSKIEGO
Podobnie jak w minionej edycji, możliwa jest jednoczesna rejestracja na wszystkie zawody cyklu w ramach jednej opłaty. Aby tego dokonać, należy użyć opcji „Zapisz się na imprezy”. Pozwoli to zapisać się na dowolną liczbę imprez dla konta w profilu zawodnika i zsumuje wszystkie konieczne opłaty w ramach jednej transakcji.

Tegoroczny cykl będzie szczególny nie tylko z powodu urodzinowej promocji, ale również nowej trasy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim, która z pewnością podbije serca biegaczy. Będzie ona zlokalizowana na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Pozostałe trasy pozostaną niezmienione.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!


  • ikonaOpublikowano: 22.01.2019 12:00
  • ikona

    Autor: Michał Kozłowski (m.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.01.2019 14:36
  • ikonaZmodyfikował: Michał Kozłowski
ikona

Zobacz także