Sport i zdrowie

Zmiany w organizacji ruchu podczas Biegu Urodzinowego

Bieg Urodzinowy rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 9:00 / fot. gdyniasport.pl

Bieg Urodzinowy rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 9:00 / fot. gdyniasport.pl

13.02.2020 r.

Już w najbliższą niedzielę (16 lutego) na gdyńskich ulicach zostanie zainaugurowany kolejny sezon Grand Prix Gdyni. Uczestnicy Biegu Urodzinowego będą mieli do dyspozycji dwie trasy biegowe (5 km i 10 km) oraz 5-kilometrową trasę nordic walking. W związku z organizacją biegu przedstawiamy komunikat dotyczący zmian organizacji w ruchu na gdyńskich ulicach:

– na trasie biegu na dystansie 5 km w godzinach 8:00 – 12:00 al. Jana Pawła II – skwer Kościuszki – ul. Świętojańska – al. Marsz Piłsudskiego – bulwar Nadmorski – al. Topolowa – al. Jana Pawła II,

– na trasie biegu na dystansie 10 km w godzinach 9:00 – 12:00 al. Jana Pawła II – Skwer Kościuszki – 10 Lutego – Władysława IV (jezdnia zachodnia w kierunku do al. Marsz. Piłsudskiego)- al. Zwycięstwa (jezdnia zachodnia w kierunku Sopotu do ul. Stryjskiej) – al. Zwycięstwa (jezdnia wschodnia w kierunku centrum) – Władysława IV (jezdnia wschodnia) – Żwirki i Wigury – ul. Świętojańska – al. Marsz Piłsudskiego – bulwar Nadmorski – al. Topolowa – al. Jana Pawła II.

Ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez zawodników poszczególnych odcinków trasy biegu.

W czasie zawodów będzie możliwy przejazd wzdłuż trasy zawodów jednym pasem ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Władysława IV, jednym pasem ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z al. Marsz. Piłsudskiego.

Ruch na al. Zwycięstwa z kierunku od Sopotu zostanie przekierowany na skrzyżowanie z ul. Wielkopolską w Drogę Gdyńską, natomiast w kierunku do Sopotu będzie można poruszać się po al. Zwycięstwa już od skrzyżowania z ul. Stryjską.

Dojazd do i z Kamiennej Góry będzie możliwy w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowanie al. Marsz. Piłsudskiego z ul. Tetmajera i Krasickiego (ze względu na przebudowę zamknięty jest zjazd z Kamiennej Góry przez ul. Legionów).

Trasę zawodów będzie można również przekroczyć na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ul. Armii Krajowej, Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP/ Traugutta oraz na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Traugutta.

Ruch w miejscach umożliwiających poprzeczne przekraczanie trasy nadzorowany będzie przez policjantów lub strażników miejskich.

W czasie zawodów na odcinku ul. Słowackiego pomiędzy ulicami Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP będzie można poruszać się w obu kierunkach.

W dniach od 13 lutego (od godz. 9:00) do 17 lutego (do godz. 15:00) zostanie zamknięty dla ruchu parking na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim MIR- PIB).
W dniach od 15 lutego (od godz. 20:00) do 16 lutego (do godz. 18:00) zostaną zamknięte obie jezdnie al. Jana Pawła II od wjazdu na teren Mariny Gdynia. Dodatkowo 16 lutego od godz. 6:00 do 15:00 zamknięta zostanie al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Waszyngtona do wjazdu do Mariny.

Dodatkowe informacje na temat zawodów znajdują się pod adresem gpxgdynia.pl.