UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Witaj w Gdyni

Witaj w Gdyni!

Witaj w Gdyni!

Witaj w Gdyni!

12.02.2018 r.


Gdynia z okazji swoich urodzin ma dla mieszkańców, obecnych i przyszłych, niespodzianki. Każdy nowomeldujący się gdynianin otrzyma pakiet powitalny „Witaj w Gdyni” zawierający karnety umożliwiające skorzystanie z atrakcji, które pomogą zaprzyjaźnić się z nowym miastem. Każdy, kto w tym roku rozliczy swój podatek w Gdyni, może wziąć udział w loterii i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

Dlaczego warto się meldować w mieście, w którym mieszkamy?

Zameldowani mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w Gdyni. To oni wybierają władze miasta, aktywnie uczestniczą w podejmowaniu najważniejszych decyzji dotyczących jego dalszego rozwoju, głosują w Budżecie Obywatelskim i wpływają na życie swojego najbliższego otoczenia. Z drugiej strony meldunki, a więc informacja o dokładnej liczbie mieszkańców umożliwia władzom Gdyni prognozowanie potrzeb miasta z uwzględnieniem poszczególnych dzielnic. Dzięki posiadanej na podstawie liczby meldunków wiedzy przewidywane są m.in. potrzeby dotyczące transportu publicznego czy tworzenia nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach.