1001 (601) 2011-05-06 - 2011-05-12

Sukcesy uczniów „sportowej”

Uczniowie Szkoły Sportowej w Gdyni zdobyli dwa złote medale w rozgrywkach wojewódzkich w koszykówce.
Reprezentantki VII Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wywalczyły I miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt.
Barwy VII SLO reprezentowały: Paulina Bartoszek, Anna Broda, Ilona Gradecka, Julia Grelewic, Klaudia Hanke, Katarzyna Kiejdrowska, Angelika Kochner, Magdalena Nawrot, Marta Pokryfka, Anastazja Szwecowa, Anna Tanasiejczuk i Magdalena Ziętara. Trenerem zespołu jest Karolina Wieczorek.
Drużyna Sportowego Gimnazjum nr 9 zdobyła złoty medal w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. W turnieju finałowym wzięło udział 6 gimnazjów z całego województwa pomorskiego: Gimnazjum nr 5 ze Słupska, Gimnazjum nr 2 z Kartuz, Gimnazjum nr 3 z Gdańska, Gimnazjum nr 2 ze Starogardu Gdańskiego, Gimnazjum z Kwidzyna oraz Sportowe Gimnazjum nr 9 z Gdyni. Zespół prowadzony przez B. Słomińskiego w meczu o I miejsce pokonał Gimnazjum nr 2 ze Starogardu Gd. 57:27.
W skład najlepszego zespołu w województwie pomorskim wchodziły: Monika Buczak, Katarzyna Derkowska, Dominika Duraj, Nicola Egwuatu, Dorota Garal, Zofia Korczak - Komorowska, Maja Kulska, Michalina Maliszewska, Agata Stępień, Dominika Tomaszewska, Martyna Zdunek.