1001 (601) 2011-05-06 - 2011-05-12

W Caffe Anioł...

Kawiarnia Caffe Anioł w Gdyni przy ul. Kilińskiego 6 zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Karpińskiej.
Małgorzata Karpińska w roku 2000 ukończyła Akademię Multimedialną w Gdańsku. Od wielu lat maluje obrazy olejne, tworzy także ilustracje, grafiki, linoryty, projekty biżuterii, dekoracje a w wolnych chwilach fotografuje przyrodę. Ulubiony temat prac plastycznych to anioły i pejzaże.
Wstęp wolny.
Wystawa „Anielskie Oblicza" dostępna codziennie do 10.06.2011 r.
***
14 maja w kawiarni Caffe Anioł, ul Kilińskiego 6, o godz. 19.00 rozpocznie się koncert Dominika Johna Sebastiana.
W programie kompozycje własne Dominika Johna Sebastiana, który określa się jako - singer-songwrit'er, pełen pasji dla muzyki i pisania tekstów. Zainspirowany swoimi przygodami, podróżami, graniem na ulicach oraz ludźmi, których spotkał, śpiewa o uczuciach i emocjach.
„From dusk till dawn LP" wydane w listopadzie 2010 jest jego pierwszym albumem. W piosenkach na albumie Dominic grając na różnych instrumentach tworzy bazę dla swoich melodii i tekstów. To prawdopodobnie to co odgrywa największą rolę, gdyż wokalna część dominuje wyznaczając drogę dla emocji w trakcie jego grania.
Wstęp wolny.
Bliższe informacje na stronie:
www.myspace.com/dominicjohnsebastian.
***
„Jak żyć szczęśliwie w innym kraju albo sztuka bycia cudzoziemcem" to tytuł spotkania autorskiego z Andrzejem Olkiewiczem, które odbędzie się w sobotę, 28 maja w Caffe Anioł, ul Kilińskiego 6. Początek o godz. 19.00.
Andrzej Olkiewicz jest autorem książki: „Jak żyć szczęśliwie w innym kraju". Mieszka w Szwecji, ale mieszkał i pracował również w wielu innych krajach. Książka, wydana najpierw w języku szwedzkim, została entuzjastycznie przyjęta przez szwedzkich krytyków. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o osobistych zyskach emigracji, o wymaganiach i wyzwaniach - przyjdź i wysłuchaj odczytu i zadaj pytania! Te sprawy obchodzą wszystkich - tych którzy wyemigrowali, którzy myślą o wyjeździe lub mają krewnych albo znajomych za granicą albo przyjaciół cudzoziemców.
Więcej o książce: http://immigrant.nu/.