1002 (602) 2011-05-13 - 2011-05-19

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 22.05.2011 - wystawa „Konstanty Gorbatowski";
- do 29.05.2011- wystawa „Gustav Oelsner - światło, powietrze, barwa";
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Gdynia - Chylonia na wystawę rysunków Piotra Radziuna „Historie ołówkowe". Preferowanymi technikami gdańskiego artysty są kredka, sepia i ołówek. W swoich pracach często wykorzystuje motywy dotyczące historii i architektury Gdańska oraz II wojny światowej i broni pancernej z tego okresu. Piotr Radziun jest między innymi autorem okładki płyty „The best of" Wojciecha Waglewskiego. Wstęp wolny.
Wystawę można oglądać do 31.05.2011r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
W Galerii Od czasu do czasu w Gdyni oglądać można wystawę malarstwa Jerzego Skolimowskiego. To wystawa towarzysząca Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych, prezentująca nieznaną publiczności trójmiejskiej kolekcję malarstwa Jerzego Skolimowskiego. Wystawa otwarta do 11.06.2011 r. Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta, producent, scenograf, pisarz, aktor, malarz. Maluje duże kompozycje w monochromatycznej tonacji. Na wielu płótnach występują kontrastowo czerń i biel, w niektórych dominują intensywne barwy. Różnicuje faktury, zafascynowany śladem farby na płótnie komponuje pozornie przypadkowe kształty. To spontaniczny, ekspresyjny i abstrakcyjny zapis malarski, pełen żarliwości i pasji. Inspiruje go japońska kaligrafia.
***
W siedzibie Miejskiej Informacji, ul. 10 Lutego 24 (róg ul. 3 Maja), oglądać można wystawę fotografii Piotra Januszewskiego pt. „Pomorze - mała wielka ojczyzna".
Wystawa potrwa do 18 maja br. i będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 16.00). Wstęp wolny.
***
Do 18 maja 2011 r. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27/31, można oglądać wystawę malarstwa Elżbiety Semenowicz pn. „Pejzaż Malowany". Wystawę można zwiedzać od pon. do pt. w godz. od 8.30 do 19.30.
***
19 maja 2011 r. w godzinach 16.30 - 19.00 w holu Gimnazjum nr 3 w Gdyni - Chyloni, ul. Gospodarska 1, wystawione zostaną amatorskie prace Krystyny Oskard.
***
Galeria Engel, ul. Świętojańska 56, zadedykowała Gdyni wystawę „ Anioły nad moim miastem". Swoje prace prezentują Ewa Narloch - Kerszka - akwaforta, Katarzyna Puchalska - ceramika i Anna Tomaszewska - biżuteria. Wystawa potrwa do końca maja. Strona internetowa: www.galeriaengel.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę grafiki „Jurorzy" do lokalu artystycznego „Tygiel" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul.Władysława IV. W wystawie udział biorą: Alina Jackiewicz - ASP Gdańsk, Jan Pamuła - ASP Kraków, Mirosław Pawłowski - ASP Poznań, Adam Romaniuk - ASP Katowice. Artyści byli jurorami II Międzynarodowego
Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2010, które odbyło się w Muzeum Miasta Gdyni w październiku 2010 r.
***
Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej zaprasza do centrum Gemini w sobotę, 14 maja 2011 r. o godz.14.00, na wystawę fotografii i prezentację pierwszego w historii Gdyni przewodnika po mieście w języku francuskim „GDYNIA MIASTO MOJEJ MŁODOŚCI" „GDYNIA VILLE DE MA JEUNESSE" przygotowanego przez młodzież pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka i Konsula Honorowego Republiki Francuskiej Moniki Tarnowskiej
***
AKWARIUM GALERIA SZTUKI w Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21 (na parterze), zaprasza na wystawę akwarel kapitana Ryszarda Kucika „Zamalowane morza".
Wystawa prezentowana do 19.05.2011 r., codziennie od godz.12.00 do 20.00.
Ryszard Kucik ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni. Pierwsze rejsy odbył na Darze Pomorza. Obecnie pływa na stanowisku kapitana u niemieckiego armatora. Maluje w czasie długich rejsów dla relaksu po godzinach dziennych zajęć. Obrazy tworzy na starych mapach nawigacyjnych, na których wyrysowane kursy stanowią jakby linie spędzonego życia na morzu. Mapa jako odwzorowanie rzeczywistego akwenu pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Każdy namalowany obraz ma certyfikat, który wskazuje w jakim miejscu na ziemi i dokładnie kiedy został namalowany.
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na „Podróż dookoła świata w pięciu kolorach" czyli wystawę malarstwa gdańskiej artystki Magdaleny Giesek. Żywiołowe i kolorowe prace artystki oglądać można w Małej Galerii, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni, do 20 maja 2011 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 oraz w soboty i niedziele na życzenie. Wstęp wolny.
Magdalena Giesek odkryła w sobie pasję malarską podczas podróży do Ameryki Południowej. Malarka cały czas eksperymentuje, wyrażając siebie poprzez barwę. Oprócz obrazów tworzy także plakaty.
Osiągnięcia artystki można zobaczyć na stronie www.giesek.com.
***
W sobotę, 14 maja 2011 r. o godz. 18.00 w galerii „CORDIA" przy ul. Gniewskiej 17 w Gdyni - Chyloni rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Śledzia. Wystawa „Dookoła świata" zorganizowana jest z okazji jubileuszu 10 - lecia istnienia galerii „Cordia".
***
Galeria Debiut, ul. Orłowska 8 w Gdyni, zaprasza 19.05.2011 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy międzynarodowej grupy Chanteloube. Atrakcją wieczoru będzie recital piosenki francuskiej z repertuaru Edith Piaf i Jacquesa Brela w wykonaniu niezwykle utalentowanych: Mai Gadzińskiej, Magdaleny Borowieckiej, Piotra Plichty z akompaniamentem Piotra Zapałki i Lecha Muchowieckiego pt. „Recital Cafe".
W piątek 20.05.2011 r. na terenie Zespołu Szkół Plastycznych, artyści poprowadzą warsztaty dla młodzieży. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacja o warsztatach: k.aszyk@ug.edu.pl
***
W Salonie Gier Wookiee (ul. Świętojańska 36) zorganizowano galerię zdjęć wykonanych przez kibiców Arki. Można podziwiać 60 zdjęć formatu A4 wykonanych podczas meczów.  

ikona