1003 (603) 2011-05-20 - 2011-05-26

Festyny w całym mieście

21 maja 2011 r. ( sobota) pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka obchodzony będzie w Orłowie przy molo Europejski Dzień Sąsiada, który organizują: Stowarzyszenie „Ruch dla Gdyni" i Centrum Kultury oraz Studio Tańca SMOOTH MOVES UNIQUE i Rada Dzielnicy Orłowo.
W trakcie festynu, który rozpocznie się o godzinie 15.30 odbywać się będą m.in. pokazy tańca nowoczesnego i choreografii, będą także popisy śpiewacze i liczne konkursy z cennymi nagrodami dla dzieci i młodzieży - wszystko to przygotowało oraz opracowało Studio Tańca SMU obchodzące tego dnia swoje trzecie urodziny. Natomiast od godz.19.00 do godz. 22.00 trwać będzie zabawa taneczna przy „żywej" muzyce w wykonaniu zespołu instrumentalnego.
Sponsorami są znane i uznane gdyńskie firmy: MTMG- Morski Terminal Masowy Gdynia, Bałtycki Terminal Kontenerowy i firma COMA oraz Bank Pekao SA.
***
Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 2, ul. Sikorskiego 2A zaprasza mieszkańców dzielnic Obłuża, Oksywia, Pogórza i Babich Dołów na Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny pt. „Rodzinka na Maksa". Imreza odbędzie się w sobotę, 21 maja 2011 r. w godz. 11.00 - 15.00 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1, przy ul. płk. Dąbka 277. Na uczestników zabawy czekają: ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, malowanie twarzy, występ iluzjonisty, postacie bajkowe, wata cukrowa gratis oraz wiele innych atrakcji. Udział w festynie weźmie Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki. Wstęp wolny.
***
27 maja 2010 r. w godzinach 15.00 - 20.00 odbędzie się impreza integracyjno - artystyczna między blokami ulic Opata Hackiego i Zamenhofa w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada. Impreza jest objęta patronatem Prezydenta Wojciecha Szczurka. Festyn organizowany jest przez mieszkańców i lokalnych partnerów. Przygotowano m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, Pokaz Poppin' Lipskee & Kaczorex Open dance flor, Beatbox show, studio foto, karaoke, kawiarenka 40+, namiot promocji i piękności. Loteria oraz aukcja na rzecz dziewczynki z osiedla, która w styczniu straciła wzrok.
***
28 maja 2011 r. o godz.12.00 na terenie dzielnicy Mały Kack przy ul. Wieluńskiej odbędzie się IV Rodzinny Festyn z Orientacją, organizowany przez Radę Dzielnicy Mały Kack oraz studentów AWFiS. W programie: marsze na orientację, strzelanie z łuku oraz karabinka, boccia i inne atrakcyjne, gry sportowe. Będzie ognisko, kiełbaski oraz gorąca zupa. Zaproszenie Rada Dzielnicy kieruje do całych rodzin.
***
Konkursy, występy artystyczne, zabawy sportowe, pokazy ratownicze, kawiarenka z domowymi wypiekami, kiermasz taniej, ale dobrej książki oraz okazja, by honorowo oddać krew - wiele atrakcji zaplanowali organizatorzy festynu, który odbędzie się na placu przed Kościołem Najświętszej Marii Panny przy ulicy Świętojańskiej, w sobotę, 28 maja 2011 r. Tego dnia od godziny 10.00 do wspólnej zabawy zapraszają uczniowie, rodzice i nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola działających przy Parafii Najświętszej Maryi Panny.
Wesoły festyn na przełomie maja i czerwca to już tradycja, a w zabawie może wziąć udział każdy. Jak co roku nie zabraknie tanecznych i teatralnych popisów dzieci i dorosłych. Podczas imprezy organizowanej wspólnie z Radą Dzielnicy Śródmieście będzie można honorowo oddać krew w specjalnym autobusie medycznym.
***
Dyrekcja, pracownicy i Rada Rodziców Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni (Szkoła Podstawowa nr 45 i Przedszkole nr 50) zapraszają na festyn „Rodzinnie, zdrowo i na sportowo", 28 maja 2011 r. w godz. 10.00 - 13.00. W czasie festynu wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przeprowadzona będzie akcja ambulansowego poboru krwi dla osób potrzebujących.
***
Rada Dzielnicy Chylonia oraz Rada Dzielnicy Cisowa zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w imprezie pt. „Święto ulicy Chylońskiej". Impreza odbędzie się 4 czerwca 2011 r. Parada wyruszy z terenu Zespołu Szkół nr 9, Cisowa, ul. Chylońska 227, o godz. 15.00. Paradę zakończy „Festyn Rodzinny" od godz.16.00 do 21.00 w Parku Kilońskim w Chyloni przy ul. Wiejskiej.
Parada: orkiestra dęta, kawaleria na koniach, zabytkowe auta, dzieci ze szkół.
Festyn: zespoły muzyczne: Brygada Sindbada, Ziętek Band, grupa taneczna: Challenger, a ponadto zamki dmuchane, zabawy z nagrodami oraz inne atrakcje.
Organizatorzy: Rady Dzielnic Chylonia i Cisowa (rada.chylonia@gdynia.pl rada.cisowa@gdynia.pl firma@musica.com.pl).