1003 (603) 2011-05-20 - 2011-05-26

Najlepsi w Biegu Europejskim

7 maja 2011 r. w Gdyni odbył się Bieg Europejski, na starcie którego stanęło 1200 zawodników. Swoich sił można było spróbować również w Marszu Europejskim w Nordic Walking oraz biegu na orientację, który był częścią ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega z Mapą".
Jako pierwsi do rywalizacji stanęli Nordic Walkerzy, z których jako pierwszy linię mety przeciął Tomasz Kozakowski z Kwidzyna. Tuż po nich na trasę biegu ruszyli uczniowie szkół podstawowych, spośród których triumfowali Justyna Guzińska oraz Sylwester Bielank, oboje z SKLA Sopot. W kolejnym biegu, przeznaczonym dla gimnazjalistów triumfowali biegacze z Łotwy. Beate Jagmina w klasyfikacji dziewcząt oraz Pavels Volgemuts spośród chłopców. Kolejny bieg zamykający szkolne kategorie należał do Agaty Szampmacha z Gdyni oraz Adama Głogowskiego z UKS Tri-Saucony Rumia.
O godzinie 13.30 na linii startu zgromadziło się 551 zawodników rywalizujących w biegu głównym. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów a ostatecznie wygrał faworyt zawodów - Radosław Dudycz, który linię mety minął z czasem 31 minut i 37 sekund. Drugi był Tomasz Grycko na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Richert. Wśród pań zgodnie z oczekiwaniami zdecydowanie zwyciężyła z czasem 35 minut i 44 sekund Marta Szenk z Bydgoszczy, która finiszowała przed Weroniką Wójcik ze Starogardu Gdańskiego i Darią Lajn z Pabianic. Więcej informacji na: www.gdynia.gosir.pl.
Bieg Europejski był zwieńczeniem odbywających się w naszym mieście XIX Igrzysk Miasta Bliźniaczych. Pływanie, judo, piłka nożna , koszykówka - to dyscypliny w jakich rywalizowała młodzież. Najlepsza okazała się drużyna z Gdyni. Kolejne miejsca zajęły: Kaliningrad, Liepaja, Kłajpeda, Karlskrona i Kilonia.