Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1003 (603) 2011-05-20 - 2011-05-26

Syntezator mowy IVONA już na Androidzie!

Podczas konferencji Google I/O w San Francisco (10 - 11 maja 2011 r.) gdyńska firma IVONA Software zaprezentowała wielokrotnie nagradzany syntezator mowy IVONA w wersji dla platformy Google Android. Użytkownicy urządzeń z tym systemem mogą już pobierać głosy IVONA ze sklepu Android Market, które będą brzmieć naturalnie i wyraźnie.
Aplikacja IVONA Text-to-Speech HQ i poszczególne głosy IVONA (na początek polski i amerykański angielski) do 15 września są dostępne za darmo. Można je testować także pod adresem mobile.ivona.com. Głosy IVONA można zintegrować ze wszystkimi aplikacjami wspierającymi funkcję mowy.
Firmę IVO Software, której nazwę w tym roku zmieniono na IVONA Software, założyli dwaj absolwenci Politechniki Gdańskiej, Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk.
Od 2004 r. działają w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni - dzięki wygranej w konkursie Gdyński Biznesplan, którego tegoroczny finał odbędzie się 31 maja w sali 105 Urzędu Miasta Gdyni.
Firma tworzy i rozwija syntezator mowy IVONA - jeden z najlepszych na świecie. Aktualna oferta obejmuje 26 różnych głosów mówiących w 10 najpopularniejszych językach, z gotowymi rozwiązaniami przygotowywanymi m.in. dla telekomunikacji, producentów urządzeń mobilnych, twórców aplikacji i technologii wspomagających osoby niepełnosprawne.