1003 (603) 2011-05-20 - 2011-05-26

XII konkurs „Gdynia bez barier” rozstrzygnięty

Uroczyste wręczenie medali i wyróżnień w XII edycji konkursu „Gdynia bez barier" odbyło się 16 maja 2011 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Konkurs ma na celu wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych - autorów pomysłów i udogodnień (już istniejących bądź w fazie projektu), pomagających przełamać stereotypy myślenia o niepełnosprawności. Nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. Nagrodami w konkursie oprócz Medalu są obrazy artysty malującego ustami Krzysztofa Kosowskiego.
W 2011 roku Medal Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie „Gdynia bez barier" otrzymali:
- Elżbieta Gurska - za długoletnie i konsekwentne przełamywanie stereotypów myślenia o osobach niesłyszących i głuchoniemych,
- Fundacja Gdyński Most Nadziei - za ogólnopolski program Akademii Walki z Rakiem oraz kampanię informacyjno - edukacyjną „Odważni wygrywają",
- Redakcja magazynu Wysokie Obcasy - za kreowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej i edukacyjną rolę w łamaniu społecznych stereotypów.
Wyróżnienia otrzymali:
- Gdyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Dom Marzeń - za stworzenie i realizację innowacyjnych projektów zmieniających wizerunek osoby niepełnosprawnej intelektualnie.
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gdyni - za stworzenie wyjątkowej atmosfery i warunków kształcenia i wychowania dla uczniów z różnorodnymi dysfunkcjami.
- kmdr Mirosław Łuka - za wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych.