1004 (604) 2011-05-27 - 2011-06-02

Festyny w całym mieście

27 maja 2011 r. w godzinach 15.00 - 20.00 odbędzie się impreza integracyjno - artystyczna między blokami ulic Opata Hackiego i Zamenhofa w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada. Impreza jest objęta patronatem Prezydenta Wojciecha Szczurka. Festyn organizowany jest przez mieszkańców i lokalnych partnerów.
Przygotowano m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, Pokaz Poppin' Lipskee & Kaczorex Open dance flor, Beatbox show, studio foto, karaoke, kawiarenka 40+, namiot promocji i piękności. Loteria oraz aukcja na rzecz dziewczynki z osiedla, która w styczniu straciła wzrok.
***
28 maja 2011 r. o godz.12.00 na terenie dzielnicy Mały Kack przy ul. Wieluńskiej odbędzie się IV Rodzinny Festyn z Orientacją, organizowany przez Radę Dzielnicy Mały Kack oraz studentów AWFiS. W programie: marsze na orientację, strzelanie z łuku oraz karabinka, boccia i inne atrakcyjne, gry sportowe. Będzie ognisko, kiełbaski oraz gorąca zupa. Zaproszenie Rada Dzielnicy kieruje do całych rodzin.
***
Konkursy, występy artystyczne, zabawy sportowe, pokazy ratownicze, kawiarenka z domowymi wypiekami, kiermasz taniej, ale dobrej książki oraz okazja, by honorowo oddać krew - wiele atrakcji zaplanowali organizatorzy festynu, który odbędzie się na placu przed Kościołem Najświętszej Marii Panny przy ulicy Świętojańskiej, w sobotę, 28 maja 2011 r. Tego dnia od godziny 10.00 do wspólnej zabawy zapraszają uczniowie, rodzice i nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola działających przy Parafii Najświętszej Maryi Panny.
Wesoły festyn na przełomie maja i czerwca to już tradycja, a w zabawie może wziąć udział każdy. Jak co roku nie zabraknie tanecznych i teatralnych popisów dzieci i dorosłych. Podczas imprezy organizowanej wspólnie z Radą Dzielnicy Śródmieście będzie można honorowo oddać krew w specjalnym autobusie medycznym.
***
Dyrekcja, pracownicy i Rada Rodziców Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni (Szkoła Podstawowa nr 45 i Przedszkole nr 50) zapraszają na festyn „Rodzinnie, zdrowo i na sportowo", 28 maja 2011 r. w godz. 10.00 - 13.00. W czasie festynu wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przeprowadzona będzie akcja ambulansowego poboru krwi dla osób potrzebujących.
***
28 maja 2011 r. w godz. 10.00 - 13.00 w Zespole Szkół nr 15 przy ul. Jowisza 60 odbędzie się festyn pt „W świecie nauki i zabawy" w ramach corocznego Święta Szkoły.
***
Rada Dzielnicy Chylonia oraz Rada Dzielnicy Cisowa zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w imprezie pt. „Święto ulicy Chylońskiej". Impreza odbędzie się 4 czerwca 2011 r.
Parada wyruszy z terenu Zespołu Szkół nr 9, Cisowa, ul. Chylońska 227, o godz. 15.00. Paradę zakończy „Festyn Rodzinny" od godz.16.00 do 21.00 w Parku Kilońskim w Chyloni przy ul. Wiejskiej.
Parada: orkiestra dęta, kawaleria na koniach, zabytkowe auta, dzieci ze szkół.
Festyn: zespoły muzyczne: Brygada Sindbada, Ziętek Band, grupa taneczna: Challenger, a ponadto zamki dmuchane, zabawy z nagrodami oraz inne atrakcje.
Organizatorzy: Rady Dzielnic Chylonia i Cisowa (rada.chylonia@gdynia.pl rada.cisowa@gdynia.pl firma@musica.com.pl).
***
Gdyńskie Koło Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zaprasza osoby chore na SM, ich bliskich i przyjaciół na tradycyjny piknik przy ognisku, które rozpalimy 11 czerwca o godzinie 10.00 na terenie Jednostki Wojskowej 2035 na Demptowie.
W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz możliwość spotkania się, rozmowy, wymiany doświadczeń, poznania nowych przyjaciół i spotkania starych. Szczegółowe informacje pod nr tel. 669 167 001.
***
Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1 i „PROJEKT SYSTEMOWY Rodzina bliżej siebie", zapraszają na piknik rodzinny który odbędzie się 18 czerwca 2011 roku w godz.10.00 - 15.00, na terenie Zespołu Dworcowo - Pałacowego w Gdyni - Kolibkach.
Zapewnione: dobra zabawa i mnóstwo atrakcji. Niezbędne: strój sportowy i dobry humor. Partner pikniku Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci PAN WŁADEK. 

ikona