1004 (604) 2011-05-27 - 2011-06-02

Książka Historycznej Wiosny

Książka „Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP" dr. Janusza Sibory z Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła tytuł „Książki Historycznej Wiosny" w plebiscycie Historia Zebrana. Praca zwyciężyła w kategorii „Okiem badacza" zarówno według jury, jak i w głosowaniu internautów.
Książka zawiera m.in. plan pobytu Marszałka Piłsudskiego w Gdyni. Choć wówczas wyjazd Marszałka nie doszedł do skutku, to w pracy znaleźć można unikatowe zdjęcia z pobytu Józefa Piłsudskiego w Gdyni 1 lipca 1928 r. Marszałek wziął wówczas udział w uroczystości poświęcenia statków pasażerskich „Wanda", „Jadwiga" i „Hanka" na molo „Żeglugi Polskiej".
„Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP" został wybrany również przez grono ekspertów oraz internautów jedną z 10 książek polecanych Premierowi w ramach akcji „Czytam, bo lubię to ". Wszystkie zostały wręczone Donaldowi Tuskowi podczas Warszawskich Targów Książki.
Dr Janusz Sibora jest historykiem, badaczem dziejów dyplomacji oraz protokołu dyplomatycznego. Wykłada w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.sibora.pl.  

ikona