1004 (604) 2011-05-27 - 2011-06-02

Piknik Naukowy

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na XII Piknik Naukowy, realizowany w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Impreza odbędzie się 29 maja 2011 r. (w niedzielę) od godziny 10.00 - 18.00 na Skwerze Kościuszki, vis a vis Akwarium Morskiego. Obecni będą przedstawiciele niemal wszystkich dziedzin naukowych. Wśród nich znajdą się takie instytucje jak: Uniwersytet Gdański, Centralne Muzeum Morskie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Gdyńskie Centrum Innowacji, Gdański Uniwersytet Medyczny, Morski Instytut Rybacki, Akademia Morska w Gdyni. W dwóch namiotach, na ponad 50 stanowiskach swoje osiągnięcia zaprezentują placówki naukowo - badawcze z Trójmiasta. Można będzie pod okiem fachowców, specjalistów różnych dziedzin obserwować niewidzialny świat fauny i flory Bałtyku, posłuchać „co w morzu piszczy?", dowiedzieć się czym oddychamy nad morzem, poznać genotyp kota, przytulić karalucha, udać się na bliskie spotkania z bezkręgowcami.
W niedzielę dostępne będą do zwiedzania aż cztery statki: m/s „Horyzont II" oraz r/v „Balitca", r/v „Oceanograf II" i r/v „Oceania".
W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki na plaży w Orłowie odbywać się będzie „Piknik geologiczny pod orłowskim klifem". W programie - prezentacja okazów geologicznych (minerałów, skał i skamieniałości), wycieczka geologiczna po klifie, zawody w rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt w trójmieście. Piknik potrwa od 28 do 29 maja, w godzinach od 10.00 do 16.45.
Więcej informacji: www.festiwal.gda.pl.

ikona