1005 (605) 2011-06-03 - 2011-06-09

Festiwal Experymentów

Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni zaprasza na Festiwal Experymentów - dwudniowe wydarzenie, pełne świetnej zabawy nauką!
Festiwal Experymentów, który odbędzie się 4 i 5 czerwca (sobota i niedziela, od 10.00 do 16.00), organizowany jest w ramach projektu eduPEOPLE. Jednym z celów projektu jest rozwijanie działań transgranicznych, dlatego Festiwal zakłada wiele atrakcji dla dużych i małych odkrywców, prezentowanych nie tylko przez edukatorów EXPERYMENTU, lecz również przez uczestników partnerskiego centrum nauki eXperimentLabbet z Kalmar w Szwecji!
Podczas dwóch dni Festiwalu, goście będą mieli okazję do wspólnego, rodzinnego eksperymentowania w wielu dziedzinach nauki, a różnorodność form zabawy nauką sprawi, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Każdy odwiedzający interaktywną wystawę Centrum Nauki EXPERYMENT będzie miał okazję poznać tajniki chemii, budowę ludzkiego ciała, dowiedzieć się jak pozyskać energię wiatrową czy też sprawdzić, jak „magiczny" może być nasz umysł! Wszystkie zabawy będą przeprowadzane w formie warsztatów, pokazów naukowych oraz gier interaktywnych.
W ciągu tych dwóch dni pełnych rodzinnego eksperymentowania nasi goście będą mieli również okazję wziąć udział w wielu konkursach!