1005 (605) 2011-06-03 - 2011-06-09

Mniej niż sto dni do zlotu żaglowców

Przygotowania do gdyńskiego zlotu żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta weszły na ostatnią prostą. Do 2 września - daty oficjalnego rozpoczęcia imprezy pozostało już mniej niż sto dni. Maturzyści z podobnej okazji bawią się na studniówkowych balach - my dalecy jesteśmy od świętowania, zdając sobie sprawę, że rozpoczyna się właśnie najgorętszy okres przed największym wydarzeniem żeglarskim tego roku w Polsce.
Warto odnotować, że niejako w prezencie na okoliczność „zlotowej studniówki" pod adresem www.gdynia.pl/zagle ruszyła oficjalna strona poświęcona zlotowi żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Będziemy tam zamieszczać aktualności dotyczące przygotowań do tej wielkiej imprezy, wspólnie odliczać dni do jej rozpoczęcia i cieszyć się z każdego kolejnego żaglowca ogłaszającego swoje przybycie do Gdyni.
A w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z bogatą zawartością merytoryczną strony - fascynującą historią zlotów żaglowców, odbycia sentymentalnej podróży w czasie do czterech poprzednich gdyńskich zlotów w 1974, 1992, 2003 i 2009 r., czy też zapoznania się z bogatym materiałem zdjęciowym - często unikatowym.
Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu oraz do „polubienia" żeglarskiej strony Gdyni na Facebooku.
Już dziś też oczywiście zachęcamy do obecności w Gdyni podczas zlotu żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta w dniach 2 - 5 września 2011 r.!