1005 (605) 2011-06-03 - 2011-06-09

Sukces Chóru „SYMFONIA”

W XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei" - Na Chwałę Bożą, które odbyły się 15 maja 2011 roku w Kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, gdyński Chór Mieszany „Symfonia" pod dyrekcją Bogny Swiłło zajął III miejsce. Przegląd muzyki chóralnej zgromadził znakomitych wykonawców z Polski, Węgier i Ukrainy, którzy wykonali interesujące interpretacje pieśni Franciszka Liszta, Mikołaja Gomółki, Franza Schuberta oraz innych twórców. Przesłuchania chórów, które wykonywały kilka pieśni sakralnych, oceniała Rada Artystyczna powołana przez organizatorów Festiwalu.
Trzecia nagroda jest wielkim wyróżnieniem dla chóru „Symfonia", zwłaszcza przy wysokim poziomie wykonań i renomie występujących zespołów. Jako pierwszy zespół śpiewaczy, który powstał w 1930 roku w rodzącym się wówczas do życia mieście portowym Gdynia, już niejednokrotnie rozsławiał jego imię w kraju oraz zagranicą.
Aby móc podnosić swój poziom i rozszerzać repertuar muzyczny potrzeba nowych głosów. Zachęcamy wszystkich, którzy odkryli w sercu pragnienie śpiewania, mają dobry słuch i głos, by wzięli udział w próbach zespołu, które odbywają się w poniedziałki i piątki o godzinie 18.00 w salce chóru przy kościele pw. św. Antoniego, OO. Franciszkanów na Wzgórzu św. Maksymiliana przy ulicy Ujejskiego 40. Kontakt telefoniczny: Prezes - Danuta Bałamucka - 505 281 241, V-prezes - Jerzy Chmara - 604 504 340.