Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1006 (606) 2011-06-10 - 2011-06-16

Gdyński Magiel Twórczy

Magiel Twórczy 2011W sobotę 18 czerwca 2011 r. w godz. 14.00 - 18.00 na Skwerze Arki przy Bulwarze Nadmorskim odbędzie się III edycja imprezy „Gdyński Magiel Twórczy", której celem jest integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną ze społecznością lokalną.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, ośrodków wsparcia i gdyńskich szkół będą mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej, plastycznej. Podczas imprezy będzie można nauczyć się wykonywania ozdób z biżuterii, pracy techniką decoupage i filcu. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną dadzą też pokaz tkactwa i rymarstwa.

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia zaprosi młodszych i starszych uczestników do turniejów i zabaw sportowych. Nowością jest szeroki wachlarz gier plenerowych przygotowanych przez gdyński MOPS m.in.: (chińczyk, domino, puzzle, krzyżówki, przeciąganie liny). Będzie można wziąć udział w zawodach boccia, dyscyplinie, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Ważnym elementem „maglowania" jest kiermasz twórczości gdyńskich organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych rzeczy będzie można poznać ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni przy współpracy gdyńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, YMCA Gdynia, ZHP Hufiec Sopot oraz gdyńskich służb mundurowych - Policji i Straży Pożarnej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. 

ikona