Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1006 (606) 2011-06-10 - 2011-06-16

Karolina Guttek o Edynburgu w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 czerwca 2011 r. (wtorek) o godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 1, ul. Boisko 6 na spotkanie z Karoliną Guttek, która opowie o swojej fascynacji miastem oraz przedstawi prezentację zdjęć pt. „Mój magiczny Edynburg".
„Szkocja miała być celem emigracji zarobkowej. Okazała się być celem samym w sobie. Poznawanie architektury jej cudownej stolicy czyli Edynburga, malowniczych uliczek i ukrytych zakamarków, okolicznych miejscowości i parków krajobrazowych było tym, co przyciągało mnie co roku podczas studenckiej przerwy wakacyjnej, by w końcu zaowocować prawie rocznym pobytem. Piękno architektury to nie wszystko, ponieważ stolica Szkocji okazała się być miastem multikulturowym, dającym poczucie wolności i oferującym możliwość poznawania wielu ciekawych osób z różnych zakątków świata." Wstęp wolny. 

ikona