Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1006 (606) 2011-06-10 - 2011-06-16

Koncerty

W niedzielę 12 czerwca 2011 r. o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Miasta Gdyni na koncert „Miłość w muzyce" - ostatni przed wakacyjną przerwą. Wystąpią gdynianie - Bogna Forkiewicz - sopran i Rafał Lewandowski - fortepian oraz Szkoła Tańca Freaky Moovz - kierownictwo Dariusz Pereć i Anna Korneluk.
W programie koncertu m.in. pieśni: H. Purcella, aria z klejnotami z op. Faust Ch. Gounoda, pieśni L. Różyckiego, piosenki J. Petersburskiego, dzieła fortepianowe - F. Liszta - Wieczory wiedeńskie, P. Czajkowskiego - Barkarola. Szkoła tańca Freaky Moovz przedstawi m.in. tańce z elementami break dance - do muzyki z filmu Amelia, opowieść o Colombinie i Pierrocie oraz legendę o wielkiej miłości Panienki z okienka wg. Deotymy (Jadwigi Łuszczewskiej).
Bogna Forkiewicz - absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, doskonaliła studia wokalne na kursach mistrzowskich. Była stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Darlington International Summer School (Anglia).
Jest laureatką Konkursu Muzyki Polskiej w Gdańsku i IV Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju. Koncertowała poza Polską w Anglii, Niemczech, Francji, Holandii, Chorwacji, na Węgrzech.
Rafał Lewandowski jest także absolwentem gdańskiej uczelni. Studia doskonalił w Stanach Zjednoczonych, oraz u światowej sławy pianisty Bernarda Ringeisena. Koncertuje w Europie, Stanach Zjednoczonych - tam też dokonał wielu nagrań płytowych.
Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.
Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni są dofinansowane przez Miasto Gdynia.
***
Kawiarnia Caffe Anioł zaprasza 18 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 na koncert muzyczny DOMINIC'a JOHN'a SEBASTIAN'a.
W programie wysłuchamy własnych kompozycji Dominica Johna Sebastiana.
Zainspirowany swoimi przygodami, podróżami, graniem na ulicach oraz ludźmi których spotkał śpiewa dogłębnie o uczuciach i emocjach. „From dusk till dawn LP" wydane w listopadzie 2010 r. jest jego pierwszym albumem. Wstęp wolny.
Bliższe informacje na stronie www.myspace.com/dominicjohnsebastian.