Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1006 (606) 2011-06-10 - 2011-06-16

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- 6 - 30 czerwca 2011 r. - wystawy związane z 36. FPFF: „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego" oraz „Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w światowym plakacie".
W związku z obchodzoną w tym roku 70. rocznicą urodzin oraz 15. rocznicą śmierci Krzysztofa Kieślowskiego Muzeum Kinematografii w Łodzi przygotowało cykl przedsięwzięć pod nazwą „Świat według Krzysztofa Kieślowskiego". Zasadniczą część tego projektu stanowi wystawa „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego" poświęcona życiu i twórczości reżysera, ze szczególnym uwzględnieniem najsłynniejszego cyklu filmowego jego autorstwa;
Wystawa „Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w światowym plakacie filmowym" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi składa się z ponad 50 plakatów pochodzących z lat 1976 - 1994. To imponująca kolekcja z całego świata, którą udało się zgromadzić;
- 6 - 26 czerwca 2011 r. - Andrzej Wajda i przyjaciele. Fotografie Piotra Bujnowicza Ekspozycja ta jest zapisem wyjątkowych momentów i niecodziennych sytuacji, jakie miały miejsce podczas pracy nad filmami Andrzeja Wajdy;
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych towarzyszy kolejna wystawa w Galerii Ratusz. Eksponowane są zdjęcia twórców polskiego kina: aktorów, reżyserów, producentów. Każda fotografia jest wzbogacona o dedykowany Gdyni autograf. Autorem fotografii jest Andrzej Gojke. Wystawę można oglądać do 24 czerwca 2011 r. w godzinach od 8.00 do 16.00.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii poświęconej Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych. Prezentowane są zdjęcia z ostatnich kilku edycji Festiwalu ukazujące zarówno gwiazdy kina, jak i festiwal od kuchni. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 26 czerwca br. w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji, ul. 10 lutego 24 (róg ul. 3 Maja) od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 18.00, sobota, niedziela w godz. 9.00 - 16.00. Wstęp wolny.
***
W Galerii Od czasu do czasu w Gdyni oglądać można wystawę malarstwa Jerzego Skolimowskiego. To wystawa towarzysząca Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych, prezentująca nieznaną publiczności trójmiejskiej kolekcję malarstwa Jerzego Skolimowskiego. Wystawa otwarta do 11.06.2011 r. Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta, producent, scenograf, pisarz, aktor, malarz. Maluje duże kompozycje w monochromatycznej tonacji. Na wielu płótnach występują kontrastowo czerń i biel, w niektórych dominują intensywne barwy. Inspiruje go japońska kaligrafia.
***
Do 15 czerwca br. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa malarstwa pn. „To Lubię". Autorką prac jest Krystyna Pluta. Wystawę można zwiedzać od pon. do pt. w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Galeria-pl w Gdyni (ul. Abrahama 27A) zaprasza na wystawę malarstwa Jana Buczkowskiego „Wykroczenie".
Wystawę można oglądać codziennie do 30 czerwca po wcześniejszym telefonicznym umówieniu, tel. 504 339 568.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Bogumiły Gussmann - gdyńskiej poetki i malarki. Wystawa prezentowana jest w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Gdynia - Chylonia. Wstęp wolny.
Wystawę można zwiedzać do 22 czerwca br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Akwarium Galeria Sztuki (na parterze) w Centrum Gemini zaprasza na wystawę malarstwa Mayron - Mayra pod tytułem „Kręgi mocy". Wystawę zwiedzać można do 16 czerwca 2011 r., codziennie od godz. 12.00 do 20.00. Mayron - Mayra - absolwentka ASP w Gdańsku wykorzystująca swoje umiejętności artystyczne w pracy z energiami, tworząc obrazy energetyczne mające właściwości uzdrawiające, wzmacniające i oczyszczające. Celem jej pracy twórczej jest przekazywanie człowiekowi wspierających wibracji poprzez formę, strukturę i kolor.
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę pasteli Małgorzaty Kępki pt. „Moje klimaty: anioły, dzieci, pejzaże i kwiaty". Prace artystki oglądać można w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 17 czerwca 2011 r.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę zbiorową „NATURA i EROTYKA" do 6 lipca 2011 r. do lokalu artystycznego „Tygiel" w Gdyni przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. W wystawie udział biorą: Alesiej Bogustov, Katarzyna Gerlaczyńska - Waszkiewicz, Piotr Jakubczak, Waldemar Jarosz, Anna Kaczor, Krzysztof Rećko - Rapsa, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Danuta Tworke, Ryszard Ulicki. www.artinfo.pl/profile, tel.: 58 622 33 11. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
W „Mini galerii" Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni ul. 3 Maja 27 czynna wystawa fotograficzna pt. „Pejzaże minionej zimy", autor: Bolesław Okuniewski czł. Pomorskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej. Wystawa czynna do 30 czerwca 2011 r. w godz.10.00 - 17.00 od poniedziałku do piątku.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza do zwiedzania wystawy rysunków Piotra Radziuna „Historie ołówkowe". Preferowanymi technikami gdańskiego artysty są kredka, sepia i ołówek. W swoich pracach często wykorzystuje motywy dotyczące historii i architektury Gdańska oraz II wojny światowej i broni pancernej z tego okresu. Piotr Radziun jest między innymi autorem okładki płyty „the best of" Wojciecha Waglewskiego. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże
Wstęp wolny.
Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2011 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy prac konkursowych dzieci w wieku 0-6 lat, które napłynęły na II wojewódzki konkurs plastyczny „Świat wokół nas". Wystawę prezentującą prace dzieci z 41 szkół naszego województwa przygotowała Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Gdynia - Grabówek
Wystawa prezentowana będzie od 13 do 30 czerwca br.
***
Galeria Debiut, ul. Orłowska 8, zaprasza na wystawę „Colour carbon" Grupy Chanteloube. Galeria czynna 10.06.2011 r. w godz. 9.00 - 16.00, w sobotę 11.06. 2011 r. w godz. 11.00 - 16.00.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę Konstantego Wasilewskiego „Królowie i bohaterowie spod biało - czerwonej", która odbędzie się 16 czerwca 2011 roku o godz. 18.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51. Konstanty Wasilewski rysuje maluje i rzeźbi od najmłodszych lat.Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych otrzymując nagrody i wyróżnienia. W swojej twórczości wypowiada się poprzez realistyczną formę.
Najbardziej ceni sobie nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej za tematykę wojskową w XVII Przeglądzie Twórczości Plastycznej Wojska Polskiego.
***
Debiutancką wystawę fotografii Malwiny Jakóbczyk - „Portrety" będzie można obejrzeć w Caffe Anioł od 10 czerwca do 7 lipca 2011 r.
Malwina Jakóbczyk - studentka filologii polskiej. Stawia pierwsze kroki jako dziennikarka (miastokultury.pl). Jest współautorką bloga papier-do-drukarki.blogspot.com, gdzie odpowiada za fotografie tworzące nowe sensy wraz z poezją. Tańczy również w zespole orientalnym.
„Oj ludzie, ludzie..." to jej debiutancka wystawa. Składają się na nią głównie portrety, ale nie tylko. Z fotografią Malwiny można zapoznać się przez jej portfolio: finalcrit.com/photography/melvina. Kilka zdjęć widnieje również w zakładce „Galeria". Wernisaż odbędzie się 10 czerwca 2011 r. o godzinie 19.00. Wystawa potrwa do 7 lipca 2011 r.
Wstęp wolny.
***
Wystawa plenerowa na ogrodzeniu budowy Teatru Muzycznego - „Teatr pod Kamienną Górą. Historia miejsca i sceny" oraz „Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni". 17 plansz (o wymiarach 240x140 cm) przywołuje wspomnienia, prezentuje wydarzenia artystyczne i informuje o trwającej rozbudowie i modernizacji obiektu. Fotografie Sławomir Kitowski. Wystawę przygotowało Miasto Gdynia.