1008 (608) 2011-06-24 - 2011-06-30

Dołącz do gdyńskiej „Doliny Krzemowej”!

Prowadzisz innowacyjny biznes i chcesz go rozwijać? Masz pomysł na kreatywne przedsięwzięcie i szukasz dla niego odpowiedniej przestrzeni? A może potrzebujesz inspiracji do przełożenia swojej pasji na firmę, która podbije świat? Już dziś możesz zgłosić swój projekt do realizacji w nowych obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
20.06 ruszyła rekrutacja do nowych obiektów Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Na siedzibę trzeba będzie poczekać do zakończenia trwającej rozbudowy PPNT w 2012 roku, ale parkowy projekt można zacząć realizować już teraz - w ramach ePPNT. Aby przystąpić do Parku należy wypełnić deklarację zainteresowania na stronie www.ppnt.gdynia.pl i umówić się na spotkanie z przedstawicielami PPNT. Każdy zgłoszony projekt będzie podlegał ocenie ekspertów z Rady Naukowej oraz zarządzającego Parkiem Gdyńskiego Centrum Innowacji. Nowoprzyjęci parkowicze odbiorą klucze do swoich pomieszczeń w nowych budynkach już jesienią 2012 roku.
Narastające zainteresowanie prowadzeniem działalności w PPNT ze strony przedsiębiorców oraz sukcesy obecnych partnerów Parku były siłą napędową do podjęcia starań o jego rozbudowę. W sześciokrotnie większej gdyńskiej „Dolinie Krzemowej" powstaną m.in. nowoczesne pomieszczenia biurowe, laboratoria elektroniczne i biotechnologiczne, a także powiększone wystawy Centrum Nauki EXPERYMENT.
W nowych obiektach swoją siedzibę będzie miało również CENTRUM DESIGNU GDYNIA, już dziś realizujące inicjatywy takie jak Gdynia Design Days 2011.
Łączna powierzchnia działek, na których powstają nowe parkowe budynki to ponad 60 tysięcy m² , czyli... blisko 9 boisk piłkarskich! Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 208 mln zł, z czego 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy Unii Europejskiej (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka i Regionalny Program Operacyjny). Pozostałą część przedsięwzięcia finansuje Gdynia.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, to inicjatywa gdyńskiego samorządu realizowana od 2001 roku w zrewitalizowanych obiektach byłej zajezdni trolejbusowej. Obecnie do PPNT należy ponad 100 innowacyjnych firm.
Wiecej informacji na stronie internetowej: www.ppnt.gdynia.pl. 

ikona