1008 (608) 2011-06-24 - 2011-06-30

Szwedzka Orkiestra wystąpi na skwerze

27 czerwca 2011 r. na Skwerze Kościuszki w Gdyni w godz. 16.00 - 17.30 (przy fontannie) wystąpi Uliczna Orkiestra Studentów Uniwersytetu Sztokholmskiego.
Zespół podróżuje po Północnej Europie. Do Gdyni przypłynie promem z Karlskrony. W skład 35 - osobowej orkiestry wchodzi rozbudowana sekcja dęta oraz grupa showmenów i showmenek, która zabawia publiczność. W Trójmieście młodzi Szwedzi pochwalą się swoimi talentami grając jazz, pop, szlagiery - wszystko z humorem! Ich przyjazd to również okazja do promocji podróży do Szwecji bez samochodu.
Partnerami organizacyjnymi wizyty w ramach projektu INTERFACE są: Urząd Miasta Gdyni, Stena Line i Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza. Partnerem kulturalnym wydarzenia w Gdańsku jest Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Warto wpomnieć, że INTERFACE ma na celu rozwijanie transgranicznego ruchu turystycznego pasażerów niezmotoryzowanych oraz propaguje podróż promem jako wygodną i przyjazną środowisku alternatywę przemieszczania się w Obszarze Południowego Bałtyku.
INTERFACE poprawia usługi promowych portów i terminali oraz rejonów przyległych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb pasażerów niezmotoryzowanych oraz wprowadza ułatwienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W Gdyni konkretnym rezultatem INTERFACE jest m.in. wprowadzenie bezpośredniej linii autobusowej -shuttle bus- pomiędzy Dworcem PKP a Terminalem Stena Line, skąd odpływają promy do Karlskrony w Szwecji. Połączenie powstało dzięki współpracy Miasta Gdyni oraz ZKM Gdynia.
Występy Ulicznej Orkiestry można zobaczyć na: www.karsdraget.se.  

ikona