1008 (608) 2011-06-24 - 2011-06-30

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 30 czerwca 2011 r. - wystawy związane z 36. FPFF: „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego" oraz „Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w światowym plakacie".
- do 26 czerwca 2011 r. - Andrzej Wajda i przyjaciele - Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii poświęconą sztandarowej imprezie Gdyni Heineken Open'er Festival. Prezentowane będą zdjęcia z ostatnich kilku edycji Festiwalu ukazujące zarówno gwiazdy muzyczne, bawiącą się publiczność czy festiwal od kuchni.
Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających w okresie 28 czerwca do 19 lipca br. w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji, ul. 10 lutego 24 (róg ul. 3 Maja) w godzinach od poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00, sobota, niedziela 9.00 - 16.00. Wstęp wolny.
***
Galeria-pl w Gdyni (ul. Abrahama 27A) zaprasza na wystawę malarstwa Jana Buczkowskiego „Wykroczenie".
Wystawę można oglądać codziennie do 30 czerwca 2011 r. po wcześniejszym telefonicznym umówieniu, tel. 504 339 568.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę zbiorową „NATURA i EROTYKA" do 6 lipca 2011 r. do lokalu artystycznego „Tygiel" w Gdyni przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. W wystawie udział biorą: Alesiej Bogustov, Katarzyna Gerlaczyńska - Waszkiewicz, Piotr Jakubczak, Waldemar Jarosz, Anna Kaczor, Krzysztof Rećko - Rapsa, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Danuta Tworke, Ryszard Ulicki. www.artinfo.pl/profile, tel.: 58 622 33 11. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
W „Mini galerii" Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni ul. 3 Maja 27 czynna wystawa fotograficzna pt. „Pejzaże minionej zimy", autor: Bolesław Okuniewski czł. Pomorskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej. Wystawa czynna do 30 czerwca 2011 r. w godz.10.00 - 17.00 od poniedziałku do piątku.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza do zwiedzania wystawy rysunków Piotra Radziuna „Historie ołówkowe". Preferowanymi technikami gdańskiego artysty są kredka, sepia i ołówek. W swoich pracach często wykorzystuje motywy dotyczące historii i architektury Gdańska oraz II wojny światowej i broni pancernej z tego okresu. Piotr Radziun jest między innymi autorem okładki płyty „The best of" Wojciecha Waglewskiego. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wstęp wolny.
Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2011 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy prac konkursowych dzieci z klas 0-6 lat, jakie napłynęły na II wojewódzki konkurs plastyczny „Świat wokół mnie". Wystawę prezentującą prace dzieci z 41 szkół naszego województwa przygotowała Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Gdynia - Grabówek.
Wystawa prezentowana jest do 30 czerwca br.
***
Debiutancką wystawę fotografii Malwiny Jakóbczyk - „Portrety" będzie można obejrzeć w Caffe Anioł do 7 lipca 2011 r.
Malwina Jakóbczyk - studentka filologii polskiej. Stawia pierwsze kroki jako dziennikarka (miastokultury.pl). Jest współautorką bloga papier-do-drukarki.blogspot.com, gdzie odpowiada za fotografie tworzące nowe sensy wraz z poezją. Tańczy również w zespole orientalnym. „Oj ludzie, ludzie..." to jej debiutancka wystawa. Składają się na nią głównie portrety, ale nie tylko. Z fotografią Malwiny można zapoznać się przez jej portfolio: finalcrit.com/photography/melvina. Kilka zdjęć widnieje również w zakładce „Galeria".
***
Wystawa plenerowa na ogrodzeniu budowy Teatru Muzycznego - „Teatr pod Kamienną Górą. Historia miejsca i sceny" oraz „Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni". 17 plansz (o wymiarach 240x140 cm) przywołuje wspomnienia, prezentuje wydarzenia artystyczne i informuje o trwającej rozbudowie i modernizacji obiektu. Fotografie i scenariusz wystawy Sławomir Kitowski. Wystawę przygotowało Miasto Gdynia. 
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej z okazji 85-lecia urodzin Gdyni oraz jubileuszu 20-lecia istnienia Gdyńskiej Szkoły Społecznej ma zaszczyt zaprosić na Wystawę Fotograficzną pt.: „Gdynia naturalnie piękna".
Gdynię naturalnie piękną zatrzymali w kadrze uczniowie: Szymon Malinowski, kl. 4; Stanisław Buczek, kl. 5; Natalia Faszcza, kl. 5; Zofia Galińska, kl. 5; Oliwia Gierkowska, kl. 5; Piotr Giniewicz, kl.5; Paulina Marczak, kl. 5; Daria Potocka, kl.5; Gabriela Boroś, kl. 6; Piotr Częścik, kl. I Gim.; Dominika Prokopiuk, kl. I Gim. oraz Patrycja Jaremczuk, Patrycja Kaczmarek i Iweta Lidzbarska klasa III Gim. Fotografie można oglądać w Galerii „PierwszePiętro" Gdyńskiej Szkoły Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37 do końca roku szkolnego.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Galeria Sztuki „Integracja" w Gdyni mają zaszczyt zaprosić na Wystawę Działań Artystycznych ucznia klasy II gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej Radosława Suszka pt.: „Radabstra". Abstrakcyjne prace Radka można oglądać do 30.06 w witrynach siedziby Centrum Integracja w Gdyni przy ul. Traugutta 2. Wystawa powstała we współpracy z Centrum Integracja w Gdyni.
***
Do 13 lipca br. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) można oglądać prace Izabeli Fołty (malarstwo, rzeźba, grafika). Wystawa nosi tytuł „I ty możesz poczuć się artystą".
Izabela Fołta, z zawodu lekarz medycyny mieszka w Gdyni od 30 lat. Od dzieciństwa przejawiała zainteresowanie sztuką, obrała jednak inną drogę zawodową. Z czasem jednak narastało pragnienie zmierzenia się z pędzlem i sztalugami. Warsztat malarski doskonaliła pod okiem artystek - Barbary Polkowskiej - Ugwu, Ewy Łukiewskiej i Anny Strzelczyk. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zafascynowana jest także ceramiką i upatruje w niej wielkie możliwości wyrażania siebie. Aktualna wystawa jest drugą indywidualną wystawą Autorki. Jest przykładem na to, iż w każdym wieku można realizować swoje pragnienia, rozwijać własną artystyczną tożsamość. Stąd nieprzypadkowy tytuł wystawy - „I ty możesz poczuć się artystą". Pani Izabela Fołta jest członkinią Towarzystwa Miłośników Gdyni oraz Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego. Wernisaż odbędzie się 17 czerwca (piątek) - godz. 17.00. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
AKWARIUM GALERIA SZTUKI w Centrum Gemini (na parterze) zaprasza na wystawę pt. „Planeta JANTAR inspiruje Artystów" od 18.06 do 30.06 codziennie od godz.12.00 do 20.00. Wystawa jest organizowana przez ogólnopolskie Stowarzyszenie „Bursztynowa Planeta JANTAR" z siedzibą w Gdyni. Ideą cyklu wystaw oraz celem Stowarzyszenia jest, według statutu m.in. „promocja bursztynu bałtyckiego, jego naturalnej urody i właściwości". Artystów pracujących w różnych technikach i reprezentujących odmienne style artystyczne jednoczy wspólna inspiracja bursztynem i ideą Planety JANTAR - z jej porywającą, holistyczną wizją świata i rzeczywistości.
W wystawie w Gdyni bierze udział 6 artystów: Elżbieta Falińska - Banaś - Rabka-Zdrój - collage złocone z bursztynem, Barbara Gronuś-Dutko - Gdynia - Warszawa - Kraków - Rabka: bursztyn - biżuteria, rzeźby i obiekty z naturalnego, niemodyfikowanego bursztynu i fotografia bursztynu, Bogusława Gussmann - Gdynia - malarstwo, Barbara Jarych - Gdynia - tkanina z bursztynem, Małgorzata Rynarzewska - Poznań - malarstwo, Anna Stolarska-Przybysz (sygn. Carpenter) - Warszawa - malarstwo.
***
Pomorska Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK w Gdańsku i Klub Krajoznawców BLIZA OM PTTK w Gdyni zapraszają 27 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 do Klubu Turysty w siedzibie OM PTTK w Gdyni ul. 3 Maja 27 na spotkanie i wystawę prac Kazimiery Chromik z Krakowa. Kazimiera Chromik, z wykształcenia chemik. Maluje od 27 lat. Maluje dużo kwiatów, a raczej to czym inspirują w dziwnych tajemniczych ogrodach. Przetwarza bogactwo natury na rzecz konturu i formy uzyskiwanej kolorem. Sprawiają wielką radość twórcy i oglądających. Należy do krakowskiej Grupy twórczej AMARANT.
***
Od 27 czerwca, Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wyjątkową wystawę malarstwa wybitnego marynisty Henryka Baranowskiego. Wystawę pt. „Rejs mojego życia" oglądać można w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety do 3 lipca.
Wstęp wolny. Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna od 27.06.2011 r. do 3.07.2011 r., od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny.
***
Zespół Szkół Plastycznych zaprasza na Roczną Wystawę Prac Uczniów - podsumowującą dokonania młodzieży w roku szkolnym 2010/2011. Obejrzeć będzie można również ekspozycję prac powstałych na zajęciach fakultatywnych. W Galerii Debiut, ul. Orłowska 8, trwa wystawa „II Międzynarodowe Biennale Fotografii - Sztuka Młodych. Odbicie istnienia 2011". Wystawy czynne codziennie, w godz. 12.00 - 17.00 do 6.07.2011 r.
***
Grażyna Chróścielewska zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy malarstwa i biżuterii: „Natura", który odbędzie się 24.06. 2011 r. o godz. 18.00 w Vitomino-Studio przy ul. Granicznej 41. 

ikona