1008 (608) 2011-06-24 - 2011-06-30

Zwycięzcy VII Nocnego Biegu Świętojańskiego

18 czerwca 2011 roku w siódmej edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego, którą ukończyło 1077 biegaczy z Polski i Europy zwyciężył Marcin Chabowski.
Pół minuty za nim wbiegł Łukasz Kujawski a z czasem 30 min. jako trzeci uplasował się Radosław Dudycz. Wśród pań ostatecznie wygrała bardziej utytułowana Wioletta Kryża, która uzyskała czas 35 minut i 26 sekund. Jako druga linię mety przecięła Marta Szenk a na trzeciej pozycji wbiegła Weronika Wójcik.
Na mecie na wszystkich czekały medale, stanowiące element układanki, nawiązujący do całego cyklu GPX Gdyni w Biegach ulicznych 2011, a także ciepły posiłek i pamiątkowe koszulki. Najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych udekorowano okazałymi pucharami, nagrodami finansowymi i talonami na sprzęt sportowy. W VII Nocnym Biegu Świętojańskim organizatorzy przygotowali również nagrody w kategoriach specjalnych. W klasyfikacji ratowników zwyciężył Paweł Borawski, a wśród niepełnosprawnych Ireneusz Majkut. Tradycyjnie pamiątkowe statuetki i nagrody wręczono również najstarszym gdynianom a byli to Renata Walendziak i Eugeniusz Musiał oraz najlepszym gdynianom i tu zwyciężyli Paula Szczepańska i Daniel Sławiński. Trofea sportowe wręczali zawodnikom Joanna Zielińska - Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu, Dyrektor GOSiR - Marek Łucyk oraz Rady Miasta Gdyni, który również startował w VII Nocnym Biegu Świętojańskim - Bartosz Bartoszewicz.
Kolejna impreza biegowa, na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się 11 listopada, a będzie nią tradycyjnie Jesienny Bieg Niepodległości, który podsumuje cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011 r.