1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Dzień otwarty na promie „Stena Spirit”

W piątek, 1 lipca 2011 r. o godzinie 12.00, na terminalu promowym w Gdyni odbędzie się uroczystość nadania nazwy nowemu statkowi „Stena Spirit". Rolę matki chrzestnej statku przyjęła gdynianka, aktorka Anna Przybylska! Stena Line zaprasza na to wydarzenie mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.
Nazwa „Stena Spirit" została wyłoniona w ogólnopolskim konkursie, na który przesłano aż 14 000 propozycji! Nowa jednostka będzie pływać na linii Gdynia - Karlskrona.
W godzinach 10.00 - 18.00 wszyscy będą mieli okazję zwiedzić statek.
Stena Line po raz pierwszy zorganizuje bezpłatne zwiedzanie promu na terminalu przy ulicy Kwiatkowskiego 60 w Gdyni, ponieważ Basen Prezydenta jest zbyt płytki dla tak dużej jednostki. Goście będą mogli poznać „od kuchni" pracę załogi (zarówno statku, jak i terminalu). Tego dnia będzie można zwiedzać wszystkie przestrzenie statku; również te na co dzień zamknięte dla pasażerów - na przykład mostek kapitański.
Na terminalu promowym oraz na pokładzie „Stena Spirit" każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci będą miały frajdę nie tylko z podziwiania wielkiego promu, ale też ze specjalnych zabaw przygotowanych na statku i na lądzie.
Najmłodszych przywita znana z bajek sympatyczna małpka Ciekawski George oraz animatorki, które wyczarują zwierzątka z balonów oraz pomalują maluchom buzie.
Na lądzie, nieopodal burty Stena Spirit, czekać będzie statek piratów oraz fantastyczna trampolina dla pełnych energii dzieci. W czasie gdy najmłodsi będą się doskonale bawić, rodzice mogą skosztować szwedzkich specjałów, zrobić zakupy w sklepie na pokładzie, a nawet potańczyć w dyskotece C-View Bar i poczuć się jak w prawdziwym rejsie.
Podczas imprezy przewodnicy i konsultanci Stena Line będą udzielali informacji o rejsach i o atrakcjach Skandynawii. Tego dnia czekają specjalne oferty w super cenach na Rejsy Wakacyjne.
Na terminal będzie można dojechać bezpłatnym autobusem. Przez cały dzień będą kursowały autobusy linii 570, a dodatkowo po centrum Gdyni będzie jeździł dwupoziomowy autobus, który będzie zabierał gości wprost na Dzień Otwarty Stena Line.  

ikona