Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Elżbieta Gurska „Społecznikiem Roku”!

Elżbieta Gurska z Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących Ich Rodzin i Przyjaciół Effetha została po raz drugi z rzędu wyróżniona w konkursie „Społecznik Roku" organizowanym przez redakcję tygodnika „Newsweek Polska".
Konkurs ma na celu promowanie osób działających na rzecz wspólnego dobra w organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych przy organizacjach pozarządowych oraz w placówkach samorządu lokalnego.
Pani Elżbieta to pierwsza w Polsce tłumaczka języka migowego i konsultantka do spraw osób niepełnosprawnych zatrudniona przez samorząd. Od 1998 r. pracuje w Urzędzie Miasta Gdyni. Jest Prezesem Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA, które założyła, aby zintegrować środowisko niesłyszących i nieść im pomoc.
W 2003 r. Elżbieta Gurska została laureatką Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej POLCUL Australia.
W marcu 2010 r. otrzymała nagrodę im. Heleny Radlińskiej (ogólnopolski konkurs dla animatorów społecznych), a w czerwcu tego roku została finalistką konkursu „Społecznik Roku 2009".
Więcej informacji o stowarzyszeniu EFFETHA można znaleźć na stronie internetowej: http://effetha.pl/.  

ikona