1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Europejska Olimpiada Informatyczna w Gdyni

W dniach 5-12 lipca 2011 r. w naszym mieście spotkają się najlepsi młodzi informatycy z krajów Europy Środkowej! Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej jest rozgrywana od roku 1994.
W tym roku odbędzie się jej 18. edycja. Uczestnikami Olimpiady są reprezentanci krajów: Czechy, Chorwacja, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry. Każdy kraj jest reprezentowany przez czterech zawodników. Oprócz reprezentantów krajów założycieli, w zawodach biorą udział reprezentanci krajów zaproszonych. W tym roku będzie to Szwajcaria i Słowenia. Łącznie w zawodach tegorocznej Olimpiady wystartuje 36 uczniów (Polska będzie reprezentowana przez dwie drużyny). Organizatorami tegorocznej edycji Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki, Uniwersytet Warszawski, a także Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Talent.
Region środkowoeuropejski jest jednym z najsilniejszych w świecie. Co roku zawodnicy z naszego regionu zdobywają złote medale na Olimpiadzie Międzynarodowej. Polska jest liderem regionu, a młodzi polscy informatycy to światowa czołówka. 

ikona