1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Puchar dla Morskiego Klubu Płetwonurków Flota

Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka zdobyty został po raz trzeci przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej w III Otwartych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem: „Gdyńska Mila Nurkowa" jak również odbyły się III Mistrzostwa Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach. Zawody sportowe zorganizowane zostały w Gdyni Śródmieściu 24 czerwca 2011 roku. Temperatura wody wynosiła 16º C. Na scenie „Contrast Cafe" wystąpił zespół wokalny „ESKADRA" z Klubu Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP Gdynia - Babie Doły, który rozgrzał temperament zawodników przed startem i był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej RP i Miasta Gdyni.
Była to jedna z największych imprez sportowych w kraju, zorganizowana po raz trzeci. Startowało 69 uczestników reprezentujących 16 stowarzyszeń i klubów. Honorowy patronat nad imprezą sportową objęli: Prezydent Miasta Gdyni, Dowódca Marynarki Wojennej RP.
Organizatorami zawodów byli: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej RP.
Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy Krzysztofa Saracena z MKP „FLOTA" Gdynia Oddział PTTK MW zdobywając w III Mistrzostwach Polski PTTK 10 medali w tym:
3 złote: Oliwia Neufeld, Michał Jaworski, Piotr Rybiński;
5 srebrnych: Julia Moćkun, Justyna Polak, Dawid Maruszak, Damian Ukleja, Michał Brodzik;
2 brązowe: Mateusz Rybiński, Olgierd Frydel.
Więcej informacji: www.mkpflota.pl. 

ikona