1011 (611) 2011-07-15 - 2011-07-21

Bezpłatna pomoc psychologiczna w BPO

Skrajnie trudne sytuacje najczęściej kojarzą nam się z przeżywaniem silnych i trudnych emocji takich jak rozpacz, lęk, poczucie beznadziei, którym często towarzyszy napięcie w rodzinie i pogorszenie relacji pomiędzy jej członkami. Warto jednak dać sobie szansę spojrzenia na sytuację kryzysową z trochę innej perspektywy.
W sytuacji kryzysu mają szansę ujawnić się te z naszych cech i umiejętności, które umożliwiają nam poradzenie sobie z problemami. W tym znaczeniu kryzys możemy potraktować jak sytuację dającą możliwość rozwoju i swoistą szczepionkę przeciw przeżywaniu psychologicznych trudności. Poradzenie sobie z sytuacją skrajnie trudną wzmacnia w nas poczucie kontroli nad własnym życiem i buduje naszą pozytywną samoocenę.
Jeśli trudności w samodzielnym przezwyciężaniu kryzysu przedłużają się lub są wyjątkowo uciążliwe warto poszukać wsparcia z zewnątrz np. u psychologa, terapeuty lub lekarza.
Joanna Biegalska, psycholog i psychoterapeuta z BPO w Gdyni


Biuro Porad Obywatelskich w Gdyni przy ul. Traugutta 2 prowadzone przez Stowarzyszenie OVUM zajmuje się świadczeniem poradnictwa prawnego i obywatelskiego. Od czerwca br. biuro rozszerzyło swoją dotychczasową działalność o udzielanie nieodpłatnej pomocy psychologicznej w ramach programu „Otwórz Oczy - gdyński program wspierania osób z problemami rodzinnymi".
Psycholog udziela wsparcia osobom w kryzysowych sytuacjach rodzinnych, takich jak rozwód, strata bliskiej osoby, choroba w rodzinie, pomaga zdefiniować trudności klientów w radzeniu sobie z problemami, udziela pomocy psychologicznej osobom w sytuacji przemocy.
Z psychologiem można spotkać się w poniedziałki w godzinach 16.00 - 19.00 oraz w środy w godz. 13.00 - 16.00 po wcześniejszym umówieniu się. Można to zrobić telefonicznie (tel. 58 661 31 51) lub w siedzibie BPO (ul. Traugutta 2 w Gdyni) w godzinach pracy biura.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług i odwiedzenia strony internetowej www.ovum.org.pl. 

ikona