1011 (611) 2011-07-15 - 2011-07-21

Gdyńscy żeglarze surfują nie tylko na wodzie

Co robi gdyński żeglarz Maciej Grabowski po wyjściu z wody? Pisze bloga na portalu sails.pl. To miejsce skupiające wszystkich „ludzi wody" - miłośników żeglowania po jeziorach, morzach i oceanach, amatorów jachtingu, windsurfingu i kitesurfingu. Swój blog prowadzi również Miasto Gdynia.
Portal sails.pl istnieje od maja 2001 r. Z okazji 10. urodzin zmienił swoje oblicze, stając się jedynym serwisem blogowym stworzonym z myślą o pasjonatach wszelkich sportów wodnych. Każdy może założyć swój profil, a także pisać bloga. Portal został zintegrowany z Facebookiem, dzięki czemu wpisy są widoczne jednocześnie w obu miejscach.
Swoje blogi na portalu prowadzą m.in. gdyński żeglarz Maciej Grabowski (http://pasjazagli.sails.pl/), walczący wraz z Łukaszem Lesińskim o nominację olimpijską do Londynu 2012 w kasie Star, żeglujący na ultraszybkim skiffie 49er Marcin Czajkowski, Gosia Białecka - olimpijka w klasie RS:X czy Max Jabłecki - młody talent pływający w klasie Optimist. Swój blog prowadzi także Miasto Gdynia (http://gdynia.sails.pl/), nazywane „żeglarską stolicą Polski".
Zainteresowanie serwisem jest duże. W ciągu pierwszych trzech tygodni funkcjonowania odwiedziło go prawie 5 000 użytkowników. Założono 34 blogi i zanotowano blisko 25 000 odsłon wpisów.
Założyciele sails.pl czekają na wszystkich żeglarzy i fanów tego sportu, armatorów jachtów, organizatorów imprez żeglarskich, przedstawicieli marin, szefów klubów i zapraszają do dołączenia do żeglarskiej społeczności na www.sails.pl. 

ikona